Hlavní navigace

Handicapovaní studenti dostanou díky Maxkartě Poštovní spořitelny tréninkovou kancelář

Od 2. března mohou handicapovaní studenti Obchodní akademie v Janských Lázních díky Poštovní spořitelně využívat první multifunkční tréninkovou kancelář v republice. Díky výnosu z plateb provedených Maxkartou PS získala škola tři čtvrtě milionu korun na projekt, který pomůže postižené zapojit do pracovního života.

Sdílet

Poštovní spořitelna v srpnu věnovala na konto akademie korunu z každé provedené platby Maxkartou. Částku 750 tisíc korun putovala na výstavbu tréninkové kanceláře simulující skutečné pracovní prostředí pro handicapované studenty, uvedla tisková mluvčí Poštovní spořitelny Denisa Salátková. Věříme, že možnost vyzkoušet si odbornou praxi už při studiu usnadní absolventům vstup do reálného života, dodala.

Simulace každodenního fungování firmy je přípravou studentů na pracovní život v praxi. Připravujeme studenty na podmínky, s jakými se setkají ve skutečných kancelářích. Existuje dokonce mezinárodní veletrh fiktivních firem, kdy studenti různých škol mezi sebou obchodují a nabízejí svoje služby a produkty. Díky výpočetní a reprodukční technice si mohou dovolit úžasné věci a připravit se na praxi, hodnotí význam edukativního programu ředitel Obchodní akademie Karel Nosek.

Poštovní spořitelna pro tuto akci, jež je součástí dlouhodobé strategie společensky odpovědného chování banky, využila oblíbené Maxkarty. Maxkarta je jednou z nejrozšířenějších platebních karet na trhu. Každý měsíc se počet uskutečněných transakcí zvyšuje, proto jsme věřili, že výše konečného příspěvku na projekt bude velmi atraktivní. Vybraná částka naše představy jen potvrdila, doplňuje Salátková.

V nové tréninkové kanceláři mají studenti počítače, kopírku, faxy, řezačku papíru, laminovačku, rychlovazače, ale i méně obvyklé přístroje, jako obálkovací stroj nebo frankotyp. Kancelářský nábytek si mohou vozíčkáři výškově nastavovat a přizpůsobit svým potřebám. Fiktivní firma nás baví. Setkáme se v tréninkové kanceláři s novými praktickými věcmi, které by nás teorie ve škole nemohla naučit. Dovednosti využijeme, až si budeme hledat práci, což pro nás není zrovna jednoduché. Ale díky tréninkové kanceláři budeme pro praxi lépe připraveni, budeme si více věřit, je přesvědčena studentka pátého ročníku akademie Michaela Ulčová. Tato dlouhodobá koncepce přesně spadá do strategie společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny.

Obchodní akademie v Janských Lázních je třetí nejvýznamnější školou pro tělesně postižené u nás. Škola je plně bezbariérová a žákům s pohybovým postižením či se závažnou poruchou motoriky nabízí také možnost ubytování, stravování a rehabilitace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).