Hlavní navigace

Global Finance: Nejlepší bankou regionu je Raiffeisen

Magazín Global Finance ocenil RZB a Raiffeisen International prestižní cenou za celý region střední a východní Evropy. Ve čtyřech zemích navíc skupina získala ocenění pro nejlepší banku na tamním trhu.

Sdílet

Uznávaný časopis Global Finance již pošesté za „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“ vyhlásil Raiffeisen Zentralbank Österreich společně s Raiffeisen International Bank-Holding AG. Kromě úspěchu v celém regionu získala skupina Raiffeisen rovněž cenu pro nejlepší banku v Albánii, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Slovensku.

„Je to další nezávislé ocenění naší kvality a našich zkušenosti. Náš strategický přístup a úspěch na trzích střední a východní Evropě je touto cenou ještě více zhodnocen,“ komentoval ocenění generální ředitel RZB Walter Rothensteiner. „Raiffeisen International je ve střední a východní Evropě silným a důvěryhodným partnerem. Naše prodejní síť se skládá z více než 3000 poboček na 17 trzích. Žádná jiná mezinárodní banka nemá tak rozsáhlou síť. Jsem velmi rád, že naše dobrá pověst je oceněna jak klienty, tak i mezinárodními médii,“ dodal generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic.

Síťové banky v Albánii, Bosně a Hercegovině a Srbsku získaly cenu pro svou zemi popáté v řadě, Tatra banka na Slovensku uspěla již posedmé ve své historii.

Rozhodování časopisu je založeno na následujících kritériích: růst aktiv, klientský servis, cenová politika a inovace v produktech. O ocenění kromě zástupců časopisu hlasují analytici, zástupci firem a bankovní konzultanti. Časopis má přes 280 tisíc čtenářů ve 158 zemích světa, je zaměřen především na investory a finanční analytiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).