Hlavní navigace

UniCredit Bank generálním partnerem veletrhu současného umění ART PRAGUE

Veletrh současného umění ART PRAGUE, který se uskuteční v Praze ve dnech 18. až 23. června 2009, startuje také letos s významnou podporou UniCredit Bank. V předvečer zahájení veletrhu 17. června 2009 proběhlo slavnostní a již tradiční udělení ceny UniCredit Bank ART PRAGUE Young Award, která je určena mladým nadaným výtvarníkům do 35 let. Letošním výhercem hllavní ceny UniCredit Bank ART PRAGUE Young Award v hodnotě 30 tisíc Kč se stala The Chemistry Gallery.

Sdílet

Na veletrhu ART PRAGUE budou kromě děl již známnějších autorů významně prezentována rovněž díla nejmladší generace – čerstvých absolventů uměleckých škol. Základní osou přehlídky zůstávají pravidelní účastníci veletrhu – např. galerie Via Art, Navrátil, Montanelli, 5. patro, Millennium, Gambit, Caesar aj. Do Prahy se vracejí i zahraniční galeristé – např. Galerie Bleibtreu z Berlína, Galerie Mathieu z Lyonu, Art Traffic z Amsterodamu, Galerie Raum z Freiburgu atd.

Letos poprvé se zúčastní eu-expanding use z Bochumi, která soustřeďuje svoji pozornost na umění střední Evropy, z českých galerií pak nově vzniklá dvorak sec contemporary, která uvádí světové i mladé tvůrce z Čech a Slovenska, dále Galerie Brooks zastupující umělce z Kanady, USA a Indie. Nejmladší generaci autorů prezentuje The Chemistry Gallery a Zahrada kc, spolek mladých lidí věnující se kulturnímu i výtvarnému oživení největší pražské čtvrti, Prahy 4.

Na veletrhu budou k vidění originální díla téměř všech výtvarných oborů – malby, kresby, grafiku, plastiky, umělecké sklo, instalace, projekty v plenéru, videoart.

UniCredit Bank je již tradičním podporovatelem výtvarného umění a významných kulturních institucí. V letošním roce se například opět stala hlavním partnerem Národní galerie v Praze, Moravská galerie v Brně nebo Galerie Rudolfinum.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).