Hlavní navigace

Hospodaření pojišťovny Generali skončilo vloni se ziskem 555 milionů korun

Pojišťovna Generali hospodařila v roce 2008 se ziskem 554,9 mil. korun oproti 325,4 mil. korun v roce 2007. Vyplývá to z výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů. Pozitivního výsledku hospodaření se podařilo dosáhnout i přes probíhající finanční krizi a její dopady na českou ekonomiku. Hospodářský výsledek ovlivnily především provozní výsledky a aktivní investiční politika pojišťovny.

Sdílet

V loňském roce byla Generali Pojišťovna v neživotním a běžně placeném životním pojištění nejrychleji rostoucí pojišťovnou na českém pojistném trhu. Ke dni 31. 12. 2008 spravovala více než 1 380 000 pojistných smluv s kmenovým pojistným více než 9,1 miliardy Kč.

Pojišťovně Generali se tak opět podařilo posílit své tržní postavení. I nadále je pátou největší pojišťovnou na českém pojistném trhu. V oblasti neživotního pojištění je s tržním podílem 7,4 % dokonce čtvrtou největší pojišťovnou.

V roce 2008 Generali výrazně překonala růst českého pojistného trhu. Celkové hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 12.9 % na 8,58 miliardy Kč. V životním pojištění se zvýšilo o 9.9 % na 2,6 miliardy Kč. Na neživotní pojištění připadl objem 5,98 miliardy Kč, což znamená nárůst o 14,2 %.

Investiční politika Generali se dlouhodobě řídí zásadami nejvyšší jistoty, přiměřené rentability a zároveň dostatečné likvidity. Prostředky byly proto investovány v přiměřeně diverzifikovaném portfoliu. Velká část byla investována do státních dluhopisů, pokladničních poukázek, korunových eurobondů a termínovaných vkladů. Relativně nízký podíl akciové složky byl v průběhu roku dále snížen, čímž byl dopad otřesů na finančních trzích do celkového ročního výsledku podstatně redukován, vysvětlil Petr Kopecký, generální ředitel a člen představenstva Generali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).