Hlavní navigace

Generali Polygon pro bezpečnější jízdu

Úkolem pojišťovny je nejen vyplácet pojistné plnění v případě pojistné události, ale také přispívat k prevenci – aby různých nehod a škod bylo co nejméně. Právě na prevenci klade pojišťovna Generali velký důraz. Statistiky ukazují, jak roste agresivita účastníků silničního provozu a stupeň závažnosti následků dopravních nehod. Aby se řidiči naučili ovládat své vozidlo i své chování na silnici, nabízí jim pojišťovna Generali možnost výuky a výcviku.

Sdílet

Generali Polygon je výukové centrum, které připravuje řidiče na možná rizika v silničním provozu. Vznikl v úzké spolupráci pojišťovny Generali, Dopravní akademie České republiky a automobilky Renault. Nachází se v areálu Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu v Praze-Kbelích. Novinkou, která rozšířila v dubnu jeho výukové možnosti, je kruhová dráha. Tato kruhová dráha je jedinou v České republice a účastníci kurzů se mohou naučit jak zvládat smyk v zatáčce a jak rozpoznat limity své a svého vozidla.

V současnosti nabízí Generali Polygon tři základní druhy kurzů: školu smyku, která umožňuje nácvik účinného jednání v krizových situacích, kurz defenzivní jízdy, který je zaměřen na psychologické aspekty bezpečné jízdy a prevenci možných rizik na silnicích a kurz ekonomického řízení.

Technické vybavení Generali Polygonu a náplň učebních osnov vychází z poznatků a požadavků společného projektu Evropské komise a organizace CIECA „Advanced“ jehož jediným účastníkem z České republiky je právě Dopravní akademie.

Pokud účastníci kurzů nemají k dispozici vlastní nebo služební vozidlo, jsou jim k dispozici vozy Generali Polygonu. Při výuce a výcviku je kladen velký důraz na bezpečnost účastníků kurzů. Pro případ mimořádných událostí jsou samozřejmě všichni účastníci dostatečně pojištěni.

Generali Pojišťovna a.s. provozuje také Generali Simulátor nárazu, který slouží k předvádění správné funkce bezpečnostních pásů a opěrek. Simulátor tvoří 3,5 m dlouhá nakloněná rovina, po které sjíždí dvousedadlová kabina o hmotnosti 300 kg. Testovací jízda na Simulátoru nárazu umožňuje řidičům i jejich spolujezdcům zažít improvizovanou dopravní nehodu a ocenit tak správnou funkci nejen bezpečnostních pásů a opěrek hlavy, ale také dětských autosedaček.

Více informací najdete na www.generali-polygon.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).