Hlavní navigace

Generali podporuje prevenci

Jak se již stalo tradicí, třetí květnový týden probíhá na celém území České republiky celostátní dopravně preventivní akce „Jablko nebo citron“, pořádané Ministerstvem vnitra, Policii ČR a pojišťovnou Generali. Letošní, v pořadí již čtvrtý ročník této celostátní dopravně preventivní akce byl zahájen právě dnes, 17. května 2004, za účasti 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Mgr. Stanislava Grosse, náměstka policejního prezidenta plk. Mgr. Vladislav Husáka a generálního ředitele a předsedy představenstva pojišťovny Generali Ing. Jaroslav Mlynář, CSc.

Sdílet

V rámci akce Jablko nebo citron budou řidiče kontrolovat „hlídky“ složené ze zástupců dopravní policie a pojišťovny Generali a ze žáků 4. a 5. tříd základních škol. Policisté budou v blízkosti vybraných škol provádět měření rychlosti, na jehož základě děti následně odmění ohleduplné řidiče sladkým jablkem, řidiči-hříšníci od nich obdrží kyselý citron. V loňském roce děti předaly řidičům celkem 3 648 jablíček a 2 495 citronů.

Pojišťovna Generali nabízí svým klientům kompletní pojistnou ochranu za příznivé ceny, snaží se však současně držet zásady, že nejlepší ochranou je prevence. Proto podporujeme podobné programy, vysvětluje Renata WerlikováGenerali.

Hlavním cílem akce Jablko nebo citron je poukázat na častou příčinu dopravních nehod, a to nedodržování nejvyšší povolené rychlosti v obcích a nerespektování přechodů pro chodce. Jen v loňském roce došlo na českých silnicích k 195 851 dopravním nehodám, při nichž bylo usmrceno celkem 1 319 účastníků silničního provozu. Nejčastější příčinou nehod byla právě nepřiměřená rychlost.

Společná iniciativa Policie ČR, Ministerstva vnitra ČR a pojišťovny Generali vznikla již v roce 2001 mj. právě na základě podobně neblahých statistik. Nápad ovšem pochází původně z Rakouska, odkud se k nám dostal díky pojišťovně Generali. Nutno podotknout, že se akce od svého počátku setkává se stále větším zájmem ze strany škol, které ji zařazují do vlastních programů dopravní výchovy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).