Hlavní navigace

Generali Group získala většinový podíl v Delta Osiguranje

P R A H A – Generali Group prostřednictvím Generali Holding Vienna podepsala smlouvu o získání 50 % a jedné akcie společnosti Delta Osiguranje od společnosti Delta Group. Delta Osiguranje je největší srbskou pojišťovnou v soukromém vlastnictví a celkově třetí největší společností na pojišťovacím trhu v Srbsku. Po schválení místními úřady se společnost přejmenuje na Generali Delta Osiguranje.

Sdílet

„Generali chce v souladu s novým strategickým plánem pro roky 2006–2008 urychlit svůj růst prostřednictvím vstupu na nové trhy“, zdůrazňuje Sergio Balbinot, CEO Generali Group. „Střední a východní Evropa pro to nabízí velký potenciál – srbský pojistný trh prožívá momentálně obzvláště dynamický růst“. Převzetím majority v Delta Osiguranje tak Generali realizuje svůj vstup do již osmé země střední a východní Evropy.

Zdvojnásobení přijatého pojistného

Delta Osiguranje byla založena v r. 1998. Její přijaté pojistné dosáhlo v r. 2005 výše 40 miliónů EUR, což oproti loňským 16 miliónům EUR znamená více jak dvojnásobek. V r. 2005 získala Delta Osiguranje 145.000 nových klientů – celkově je u této společnosti pojištěno kolem 500.000 Srbů. Celkově disponuje Delta Osiguranje 26 pobočkami v celém Srbsku a zaměstnává 670 spolupracov­níků. Společnost bude i nadále poskytovat životní a neživotní pojištění, kromě jiného též důchodové a zdravotní pojištění.

Generali – TOP hráč střední a východní Evropy

Generali patří s 3.3 miliony klientů v sedmi zemích střední a východní Evropy (Maďarsko, Česko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Polsko a Chorvatsko) k největším pojistitelům v tomto regionu.

Srbský pojistný trh s velkým růstovým potenciálem

Pojistný trh vykazuje v Srbsku s jeho 7,5 milióny obyvatel velmi vysoký růstový potenciál. Přijaté pojistné okolo 400 miliónů EUR v roce 2005 odpovídá jen 2,2 % hrubého národního produktu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).