Hlavní navigace

Generali Group vstupuje na ukrajinský trh

Skupina Generali Group podepsala prostřednictvím společnosti Generali Holding Vienna se skupinou UkrAvto Group smlouvu o koupi 51% podílu ve společnostech Garant Auto a Garant Life, pojišťovnách, působících v segmentu neživotního, resp. životního pojištění. Operace v tuto chvíli čeká již jen na schválení ze strany ukrajinského antimonopolního úřadu.

Sdílet

Transakce na Ukrajině následuje po nedávném vstupu skupiny na srbský trh.Generali tak dále expanduje a posiluje své strategické zastoupení ve střední a východní Evropě. Nyní působí již v 9 zemích tohoto regionu.

CEO společnosti Generali, Sergio Balbinot, k transakci řekl: „Právě uzavřený obchod je plně v souladu se záměry strategického plánu na období 2006–2008 a rozšiřuje zastoupení skupiny o zemi jako je Ukrajina, která během posledních několika let dosáhla významného hospodářského rozvoje, i vysoké dynamiky pojišťovacího sektoru. „Domníváme se“, dodává Balbinot, „že pro nás – jako pro zahraničního pojistitele– není významná pouze vlastní přítomnost na trhu, důležité je dorazit sem mezi prvními, abychom si vytvořili vedoucí postavení. Akvizicí společnosti Garant Auto Group se Generali stává jedním z předních pojistitelů na ukrajinském trhu, dostává se na špičku mezi zahraničními pojistiteli.“

Garant Auto Group: příjmy z pojistného se v roce 2005 zdvojnásobily, společnost je největším poskytovatelem povinného ručení na Ukrajině

Společnost Garant Auto Group uzavřela rok 2005 s příjmy z pojistného ve výši 42,6 milionu eur, což je více než dvojnásobek částky předchozího roku (19,7 milionu eur). Výrazného růstu dosáhla jak v oblasti životního, tak neživotního pojištění.

Díky těmto výsledkům tato ukrajinská společnost obsadila na konci roku 2005 druhé místo mezi pojišťovnami v neživotním sektoru, první místo mezi poskytovateli povinného ručení a třetí místo v životním pojištění s tržním podílem 11 %. Skupina Garant Auto Group je jednou z předních společností se zahraniční majetkovou účastí, které v zemi působí.

V současnosti má skupina Garant Auto Group 400 000 klientů a zaměstnává 720 pracovníků a 1 200 nezávislých obchodních zástupců. Skupina navíc může spoléhat na exkluzivní smlouvu se sítí prodejců automobilů UkrAvto Group, leadera ukrajinského automobilového trhu. S ohledem na perspektivnost vzájemné spolupráce Skupina UkrAvto zůstává i nadále významným akcionářem společnosti.Garant Auto.

Pojišťovací trh na Ukrajině: poslední tři roky rostl průměrně o 42 % ročně

Při počtu přibližně 48,7 milionu obyvatel je Ukrajina druhou největší zemí regionu. Prochází významnou fází hospodářského vývoje, což dokládá průměrný růst HDP během posledních pěti let.

Pojišťovnictví rychle expanduje a za poslední tři roky si připsalo v průměru 42% ročně. Potenciál dalšího růstu je značný. Dokládá to nízká míra propojištěnosti: poměr pojistné/HDP činil v roce 2004 v segmentu životního pojištění 4,77 % a v neživotním pojištění 0,05 %, přičemž v západní Evropě činí tento poměr v obou segmentech dohromady 8,41 %.

Generali ve střední a východní Evropě

Generali má dnes ve střední a východní Evropě významné zastoupení: přibližně 3,5 milionu klientů, pod historicky známou značkou operuje v osmi zemích (Maďarsko 1989, Česká republika a Rumunsko 1993, Slovinsko 1996, Slovensko 1997, Polsko 1999, Chorvatsko 2002 a Srbsko 2006). V roce 2005 Generali byla čtvrtým největším mezinárodním hráčem působícím ve střední a východní Evropě, když její příjmy z pojistného stouply o 22% na 936,8 milionu eur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).