Hlavní navigace

GE Money Multiservis Obchodník roku 2007

Pátý ročník prestižního ocenění pro nejlepší obchodníky v České republice – GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – byl zahájen 1. června. Kromě absolutního vítěze budou voleni nejlepší tuzemští obchodníci ve 13 kategoriích. Hlavní novinkou letošního ročníku je zařazení dvou zcela nových kategorií – kategorie Diskont roku a Čerpací stanice roku. Oznámení konečných výsledků spolu s oceněním vítězů proběhne 10. října 2007 během slavnostního večera ve Slovanském domě v Praze.

Sdílet

Kategorie pro letošní ročník

Vedle absolutního vítěze ocenění – držitele titulu GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – budou letos vyhlášeni vítězové v celkem třinácti kategoriích:

1. Hypermarket roku 2007
2. Supermarket roku 2007
3. Diskont roku 2007
4. Prodejce drogistického zboží roku 2007
5. Prodejce elektro roku 2007
6. Hobbymarket roku 2007
7. Prodejce textilu roku 2007
8. Prodejce obuvi roku 2007
9. Prodejce nábytku roku 2007
10. Internetový obchod roku 2007
11. Čerpací stanice roku 2007
12. GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – Professional
13. GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – Cena veřejnosti

Členění kategorií doznalo ve srovnání s předchozím ročníkem několika změn:

  • Rozdělení kategorie Prodejce obuvi a textilu do dvou nezávislých kategorií Prodejce obuvi roku 2007 a Prodejce textilu roku 2007
  • Nově budou oceněni diskontní řetězce v rámci kategorie Diskont roku 2007
  • Zcela novou kategorií je i Čerpací stanice roku 2007

„V reakci na aktuální vývoj maloobchodního trhu jsme se letos rozhodli pro zařazení dvou zbrusu nových kategorií. Diskontní prodejci a čerpací stanice představují velmi dynamické segmenty, jejichž vliv se každým rokem zvyšuje. V diskontech již v současnosti pravidelně nakupuje bezmála polovina Čechů. Část z nich tvoří dříve pravidelní zákazníci supermarketů. Stejně tak nelze opomenout vzrůstající význam čerpacích stanic, a to nejen jako míst pro doplnění pohonných hmot. Jejich počet v České republice již překročil 2200 a neustále roste. Spektrum nabízených služeb a doplňkového zboží se stává důležitým konkurenčním nástrojem mezi jednotlivými řetězci, a řadí tak čerpací stanice k velmi zajímavým prodejním místům,“ poznamenal k nově zařazeným kategoriím ocenění Charlie Coode, předseda představenstva a generální ředitel společnosti GE Money Multiservis, která je generálním partnerem ocenění.

Systém určení vítězů

Vítězové oborových kategorií (kategorie číslo 1.-11.) budou vybráni na základě expertního průzkumu veřejného mínění provedeného nezávislou agenturou INCOMA Research. Výzkum se uskuteční v průběhu srpna a září a osloví reprezentativní vzorek více než tisíce spotřebitelů z celé České republiky.

Vítěze zvláštního ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – Professional, udělovaného časopisem Regal, určí podobně jako v loňském roce průzkum mezi manažery významných českých firem.

Udělena bude opět také GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – Cena veřejnosti, o jejímž držiteli rozhodne hlasování prostřednictvím internetových stránek http://www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv. V tomto roce bude hlasování probíhat od 1. června do 30. září 2007.

Absolutní vítěz – držitel titulu GE Money Multiservis Obchodník roku 2007 – bude vybrán na základě všech tří forem hodnocení – průzkumu veřejného mínění, průzkumu mezi manažery a internetového a SMS hlasování.

Letošní partneři ocenění

Hlavním mediálním partnerem letošního ročníku zůstává, podobně jako vloni, vydavatelství Economia a jeho tituly: Hospodářské noviny, Ekonom, Marketing & Media, časopis Regal a internetový informační portál iHned.cz. Dalšími partnery ocenění jsou 24 hodin, Asociace pro elektronickou komunikaci APEK, internetový server Akcniceny.cz a společnosti Allegria, Kofola, Henkel, MasterCard a A-Spirit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).