Hlavní navigace

GE Money Bank jako první banka v ČR umožnila zemědělcům ručit za úvěry skotem

GE Money Bank představila novinku určenou pro klienty z řad zemědělců. Od počátku dubna mohou za úvěry od GE Money Bank ručit také skotem. Banka tak reagovala na zájem zemědělců o alternativní formy ručení. Zemědělci mají v úvěrové strategii GE Money Bank důležité místo. Objem jim poskytnutých úvěrů tvoří téměř čtvrtinu všech úvěrů, které banka poskytla malým a středním podnikům.

Sdílet

Od dubna mohou zemědělci použít k ručení za úvěry u GE Money Bank také skot. U provozních úvěrů lze skot použít k zajištění, u investičních k dozajištění úvěru. Pro větší snadnost a úsporu času a nákladů bude dobytek oceněn účetní cenou, pak už postačí jen zajišťovací převod vlastnického práva. Díky tomu není nutné využívat znaleckých posudků a notářských zápisů.

Zavedením této možnosti ručení jsme reagovali na zájem, který zemědělci projevovali o alternativní formy zajištění. GE Money Bank je první a jedinou bankou, která dává zemědělcům možnost ručit skotem, řekl Martin Jarolím, manažer produktů pro zemědělské subjekty. Orientace na zemědělské subjekty je součástí dlouhodobé strategie GE Money Bank – pružně reagujeme na jejich potřeby a nabízíme speciální produkty, které jsou ušité na míru jejich specifickým potřebám, dodal Martin Jarolím.

GE Money Bank přizpůsobuje svou úvěrovou nabídku pro zemědělce jejich specifickým potřebám, které jsou dány zejména sezónností. Banka proto zemědělcům nabízí mj. provozní úvěry k financování předsezónních a sezónních prací, úvěry k financování zásob, hypotéky k financování zemědělské půdy a investiční úvěry k financování nákupu zemědělské techniky a rekonstrukce a výstavby hospodářských bu­dov.

GE Money Bank se zároveň významným způsobem podílí na spolupráci s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF), který poskytuje zemědělcům finanční podporu. „Například v rámci programu Půda, který již více než rok podporuje hypotéky na nákup půdy, se téměř 65 % schválených žádostí o úvěr týká klientů GE Money Bank,“ podotkl Martin Jarolím. GE Money Bank v rámci tohoto programu schválila úvěry 180 zemědělcům, celkový objem úvěrů dosáhl 342 mil. Kč. Úvěry od GE Money Bank mají průměrnou výši 1,9 mil. Kč a dobu splatnosti necelých 15 let.

Portfolio úvěrů, které GE Money Bank poskytla zemědělským subjektům představovalo ke 31. březnu celkem 3,6 miliardy Kč – o 30 % víc než ke konci března 2004. O důležité pozici zemědělců ve strategii GE Money Bank svědčí mimo jiné to, že jim poskytnuté úvěry představují celkem 23 % úvěrů poskytnutých malým a středním podnikům.

Eva Chaloupková
manažerka komunikace GE Money Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).