Hlavní navigace

GE Capital Multiservis zaznamenal za první tři čtvrtletí roku 2002 růst objemu financovaného zboží

Sdílet

Praha
29. října 2002

Společnost GE Capital Multiservis zaznamenala za první až třetí čtvrtletí roku 2002 nárůst objemu financovaného zboží na Multiservis úvěr. Celková výše objemu činí 1,450 miliardy korun. Pro O.K. kartu bylo toto období specifické především z hlediska rostoucího objemu opakovaných nákupů.

Objem financovaného zboží na Multiservis úvěr byl za devět měsíců roku 2002 o 300 milionů korun vyšší než ve stejném období roku 2001. „V uvedeném období roku 2002 i loni byly největší nákupy na Multiservis úvěr realizovány v měsících srpen a září. Z tohoto trendu lze vyvodit, že lidé nejvíce nakupují koncem prázdnin a v předvánočním období,“ vysvětluje výsledky ředitel a předseda představenstva GE Capital Multiservis Jiří Pathy.

Podobný úspěch měl i druhý produkt společnosti GE Capital Multiservis – O.K. karta. Podle Jiřího Pathyho byl největší objem financovaného zboží realizován opakovanými nákupy na O.K. kartu. „Potvrdilo se, že klienti GE Capital Multiservis O.K. kartu k nákupům zboží pravidelně využívají. V prvních devíti měsících roku 2002 bylo prostřednictvím opakovaných nákupů financováno zboží v hodnotě 1,5 miliardy korun, což je nárůst o zhruba 300 milionů ve srovnání se stejným obdobím roku 2001,“ uvedl Jiří Pathy. Celkový počet vydaných O.K. karet k 30. září 2002 vzrostl na 353 tisíc kusů (k datu 30. září 2001 to bylo 204 tisíc kusů).

Společnost GE Capital Multiservis očekává největší nárůst tržeb i počet poskytnutých úvěrů a O.K. karet především v následujícím předvánočním období roku 2002. „Tak jako je tomu každý rok i letos předpokládáme, že měsíce říjen, listopad a prosinec budou z pohledu uzavřených nových objemů největší. Podíl těchto tří měsíců na celkovém ročním obratu společnosti je zhruba čtyřicet procent,“ uvedl Jiří Pathy.

Pro následující předvánoční období připravila společnost GE Capital Multiservis zvýhodnění k Multiservis úvěru i O.K. kartě. V případě O.K. karty je pro všechny její držitele první splátka odložena až do 19. ledna 2003. Klientům také nebude do 31. prosince 2002 připisován žádný úrok. Navíc je možné využít bezúročného splacení všech čerpaných prostředků do 19. ledna 2003.

U Multiservis úvěru spočívají vánoční výhody v možnosti využití přímé platby od 10 procent, splacení úvěru bez navýšení do 3 měsíců od uzavření smlouvy bez úroků a bez poplatků, uhrazení splátky až po 3 měsících od uzavření smlouvy a zproštění nutnosti předkládat potvrzení o příjmu u úvěrů do 18 tisíc korun.

* * *

General Electric, která vlastní GE Capital Multiservis, je z hlediska tržní kapitalizace největší společnost na světě. V roce 2001 činil čistý zisk General Electric 13,684 miliardy dolarů. V roce 2000 to bylo 12,735 miliardy dolarů.

Společnost GE Consumer Finance je s aktivy ve výši téměř 70 miliard USD předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, maloobchodu a dealerům s automobily ve více než 35 zemích celého světa. GE Consumer Finance je dceřinou společností ve stoprocentním vlastnictví společnosti General Electric a poskytuje nejrůznější finanční služby jako jsou například kreditní karty, osobní půjčky, financování prodeje, půjčky na nákup a leasing automobilů, hypoteční úvěry, pojištění úvěrů atd. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Consumer Finance: GE Capital Leasing, GE Capital Bank a GE Capital Multiservis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).