Hlavní navigace

GE Capital Bank reaguje na snížení státní podpory a dotuje Hypotéky

Sdílet

Praha
4. února 2002

GE Capital Bank se rozhodla zareagovat na snížení státní finanční podpory hypoték a poskytuje od 4. února novým klientům ke své Hypotéce dotaci. Výše této dotace je minimálně 0,3 % p. a.

„Klienti, kteří nezískali Hypotéku do začátku února, nemají již nárok na 2% státní podporu, ale pouze na podporu ve výši 1 %. Rozhodli jsme se proto srovnat určité znevýhodnění současných zájemců o Hypotéku a úrokovou sazbu jim dotovat,“ řekl Libor Ostatek vedoucí hypotečního oddělení GE Capital Bank.

Dotace ve výši minimálně 0,3 % nabízená GE Capital Bank platí na dobu až 5 let (banka poskytuje Hypotéky s fixní periodou 1 rok, dva roky a 5 let). Klientům tato dotace přináší vedle snížení úrokové sazby i další výhody: oproti pravidlům pro využití státní podpory ji lze uplatnit bez omezení účelu, tedy například i pro nákup starší nemovitosti.

Dotace je časově omezena do konce února 2002. Zájemci mohou získat podrobné informace od 4. února na obchodních místech GE Capital Bank.

Tato nabídka doplňuje a rozšiřuje program GE Capital Bank „Dostupné bydlení“, který banka uvedla na trh loni v květnu. Tento program umožňuje klientům získat Hypotéku na 85 % obvyklé ceny nemovitosti oproti na českém trhu obvyklým 70 %.

V průběhu poskytování dotace bude GE Capital Bank zpracovávat standardně hypotéku do 5 dnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).