Hlavní navigace

GE Capital Bank reaguje na pokles úrokových sazeb na trhu a zlevňuje Expres půjčku

Sdílet

Praha
2. ledna 2002

GE Capital Bank se rozhodla zareagovat na nedávné snížení úrokových sazeb Českou národní bankou a na následný pokles sazeb na bankovním trhu a od počátku roku 2002 výrazně snížila úročení spotřebitelského úvěru Expres půjčka. Všichni klienti, kterým bude Expres půjčka poskytnuta, získají úročení 16,9 % p. a.

GE Capital Bank se rozhodla nejen vzhledem k vývoji úrokových sazeb na trhu snížit úročení Expres půjčky, ale přistoupila i ke sjednocení sazby pro všechny doby splatnosti. Do konce roku 2001 byla Expres půjčka úročena až 19,0 % p. a. Nyní původní úrokové rozpětí nahradila jednotná sazba 16,9 % p. a. „Podstatné pro klienty je, že jde o garantovanou sazbu. Tedy o sazbu, kterou skutečně získají, pokud splní podmínky pro poskytnutí Expres půjčky,“ řekl Jan Grosman, manažer Expres půjčky.

GE Capital Bank má na českém trhu spotřebitelských půjček významné postavení. V roce 2001 banka poskytla přes 70 000 Expres půjček v celkovém objemu 3,5 mld. Kč. V porovnání s rokem 2000, kdy banka poskytla 50 000 Expres půjček za 2,5 mld. Kč, jde o růst o 40 %. Ke konci roku 2001 tak GE Capital Bank poskytla 125 tisíc spotřebitelských nezajištěných bezúčelových úvěrů.

Na výrazné expanzi GE Capital Bank na trhu spotřebitelských půjček, se vedle obecného zájmu o půjčky podílí nesporně i charakteristika samotné Expres půjčky. Tento spotřebitelský úvěr je poskytován bez požadavku ručitele nebo zajištění. Banka rovněž nijak neomezuje použití peněžních prostředků – není stanoven účel, pro který klient musí poskytnutou hotovost použít. Způsob využití peněz záleží pouze na klientovi. GE Capital Bank poskytuje půjčku Expres od 30 tisíc Kč do 150 tisíc Kč.

Pokud klient zažádá o půjčku na obchodním místě GE Capital Bank, je rozhodnutí o předběžném schválení žádosti o Expres půjčku učiněno obratem po podání žádosti. Pokud má klient již založen běžný účet u banky s požadovanou historií, je s ním do jedné hodiny uzavřena smlouva o úvěru a nejpozději do druhého dne jsou prostředky převedeny na jeho běžný účet.

Expres půjčka je nabízena i zájemcům, kteří nemají požadovanou historii běžného účtu v bance. V případě žádosti nového klienta bez historie v GE Capital Bank následuje po předběžném schválení žádosti ověřování údajů klienta. Po úspěšném ověření údajů (ve dvou následujících pracovních dnech) je půjčka vyřízena a peněžní prostředky převedeny na běžný účet do druhého dne.

Zájemci o spotřebitelský úvěr mohou o půjčku získat i pomocí internetu. Na internetových stránkách www.EXPRESPUJCKA.cz vyplnit žádost o Expres půjčku. Uvedou do ní základní informace o sobě (např. bydliště, výše příjmu, zaměstnavatele, telefon) a specifikují půjčku, o níž mají zájem (výši úvěru, dobu splatnosti).

Po odeslání vyplněné žádosti se klient během několika desítek sekund (nejpozději však do 10 minut) prostřednictvím internetových stránek dozví, zda mu může GE Capital Bank Expres půjčku poskytnout. Na obchodním místě GE Capital Bank pak již jen podepíše smlouvu o poskytnutí úvěru.

Jan Hainz,
ředitel komunikace GE Capital Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).