Hlavní navigace

Garanční fond se odvolá proti rozsudku ve věci KTP Quantum

Správní rada Garančního fondu obchodníků s cennými papíry se zabývala výsledky zatím prvního soudního sporu ve věci výplat klientům bývalého obchodníka KTP Quantum, v němž bylo vyneseno prvoinstanční soudní rozhodnutí. Garanční fond zatím neobdržel písemné vyhotovení rozsudku a nemohl tak podrobněji analyzovat odůvodnění rozhodnutí soudu. Již nyní je však nepochybné, že se Garanční fond proti rozsudku odvolá a případem se tak bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Sdílet

Soudkyně Městského soudu v Praze Marika Blažková vynesla 31. prosince minulého roku rozsudek, v němž Garančnímu fondu uložila vyplatit větší část požadované částky, včetně náhrady za zatím nevydané akcie společnosti Médea Bohemia, jež zkrachovalý obchodník v rozporu se zákonem i s nařízením Komise pro cenné papíry nepřipsal na účty klientů ve Středisku cenných papírů. Garanční fond oceňuje úsilí soudkyně co nejrychleji posunout komplikovaný případ k jednoznačnému závěru, komentuje postoj správní rady Fondu její předseda Petr Koblic. Náš právní názor na vlastnictví akcií Médea Bohemia je však zcela opačný. Je proto jisté, že minimálně proti té části soudního rozhodnutí, která nám ukládá nepřipsané akcie nahrazovat, se odvoláme, dodává Koblic.

Garanční fond již v minulosti požádal určovací žalobou soud, aby rozhodl, která sporná aktiva jsou zákaznickým majetkem ve smyslu zákona, a která nikoli. Případ zkrachovalého obchodníka KTP Quantum je také předmětem několika soukromoprávních žalob i trestních řízení.

Vladimír Bystrov
Bison & Rose public relations

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).