Hlavní navigace

GALERIE ČESKÉ POJIŠŤOVNY PŘEDSTAVUJE NEJVÝZNAMNĚJŠÍ ČESKÉ MALÍŘE 19. STOLETÍ

Ve středu 15. prosince byla v prostorách Galerie České pojišťovny vernisáží zahájena výstava „Nesnesitelný půvab buržoazie“, na které mohou návštěvníci shlédnout obrazy slavného období českého malířského umění konce 19. století a jeho nejznámější autory. Po několikaleté odmlce způsobené rekonstrukcí výstavních prostor tak Česká pojišťovna opět zpřístupnila obrazy ze své vlastní rozsáhlé sbírky umění, která patří k největším svého druhu v České republice. Výstava potrvá do 14. ledna 2005.

Sdílet

Stěny secesní budovy v pasáži Spálené ulice 14 v Praze ozdobí obrazy takových autorů jako jsou Václav Brožík, Maxmilián Pirner, Luděk Marold, Alfons Mucha, Václav Sochor, Beneš Knüpfer, Viktor Oliva, Gabriel Max, Jan Dědina či Jakub Schikaneder. Chceme, aby se s bohatým depozitářem nashromážděným za téměř dvě století Českou pojišťovnou i s jinými uměleckými díly mohla seznámit široká odborná i laická veřejnost, uvedl generální ředitel a předseda představenstva ČP Ladislav Bartoníček.

Galerie ČP na dnešní tiskové konferenci rovněž představila plán výstav na první pololetí roku 2005. Setkáme se zde s výstavami Jana Híska, Richarda Konvičky, Jana Šerýcha a Jano Pavlíka.

Česká pojišťovna vlastní unikátní sbírku uměleckých děl, která je jednou z největších soukromých sbírek v naší zemi. Tvoří ji zhruba šest tisíc exponátů. ČP sbírku obrazů nejen vlastní, ale také ji průběžně restauruje. Do dnešních dní bylo zrestaurováno přes 200 uměleckých děl. Galerie ČP navíc úzce spolupracuje s Ateliérem Josefa Sudka a fotografickou sbírkou Fotograf v zahradě, která je vlastněna skupinou PPF.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).