Hlavní navigace

FS České spořitelny přispívá na pomoc občanům postiženým povodní

Finančními dary mohou přispět i zaměstnanci FSČS. Banka připravila speciální půjčky na likvidaci povodňových škod.

Sdílet

Na pomoc občanům, firmám i regionům postiženým povodní se rozhodla přispět Finanční skupina České spořitelny. Banka věnuje prostřednictvím své Nadace ČS jeden milion korun na sbírkový účet pro povodně 2006 zřízený obecně prospěšnou společností Člověk v tísni při ČT pro zajištění rychlé operativní pomoci obětem povodní. Zároveň vyhlásila mezi zaměstnanci celé finanční skupiny sbírku. Sbírka potrvá do 30. dubna 2006, následně Česká spořitelna přispěje do jejího výtěžku a celou částku věnuje na likvidaci povodňových škod. Třetím krokem je speciální nabídka pro klienty z řad firem i občanů, kteří potřebují okamžitě financovat nápravu škod.

„Jsme bankou pro 5.3 milionu klientů v ČR a jsme zaměstnavatelem pro více než 10,000 zaměstnanců. Je naší povinností být v nastalé situaci skutečným partnerem společnosti, v níž působíme. Rychlá finanční podpora a solidárnost je samozřejmostí. Jako banka však hodláme pomoci zejména v tom, co umíme nejlépe a to jsou finanční služby. Pro klienty postižené povodní proto nabízíme speciální úvěrové produkty. Věříme, že jim pomohou vyřešit složitou situaci, a že se my, jejich banka, budeme moci alespoň materiálně podílet na nápravě škod způsobených velkou vodou,“ uvedl Dušan Baran, místopředseda představenstva České spořitelny.

Povodňová půjčka pro občany je rychlý spotřebitelský bezúčelový úvěr až do výše 200,000 Kč. Klientům, kterým bude úvěr schválen a kteří předloží potvrzení od městského úřadu, že byli postiženi povodní, bude úvěr úročen tzv. prime rate sazbou ve výši 7% p.a. s možností odkladu splátek na šest měsíců. Půjčku mohou klienti sjednat na kterékoli pobočce České spořitelny od středy 5. dubna 2006. Splatnost úvěru může být až pět let.

Povodňová půjčka pro klienty České spořitelny z řad podnikatelů a malých firem je kontokorentní úvěr do výše jednoho milionu Kč na dobu jednoho roku se zvýhodněnou úrokovou sazbou. Úvěr si mohou od pondělí 10. dubna 2006 sjednat klienti České spořitelny, kteří předloží potvrzení od městského úřadu, že byli postiženi povodní. Úvěr budou poskytovat pobočky České spořitelny.

Povodňová půjčka pro malé a střední firmy je kontokorentní rámec ve výši jednoho až několika milionů Kč, rychlou schvalovací procedurou, odkladem splátek a se zvýhodněným časově progresivním úročením. Sjednat si jej klienti mohu od pondělí 10. dubna 2006 v Komerčních centrech České spořitelny. Informace poskytne také každá pobočka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).