Hlavní navigace

Fondy ČSOB dokázaly za 10 dnů shromáždit tolik, co jindy za měsíc: přes miliardu korun

Až trojnásobně větší zájem oproti předcházejícím měsícům projevují od začátku října občané o investice do podílových fondů ČSOB. Během posledních deseti pracovních dnů do nich lidé vložili více než jednu miliardu korun. Z velké části lze tuto zvýšenou pozornost o ČSOB Fondy přisoudit zahájení nové služby banky - ČSOB Klíčového plánu, který odstartoval 2. října. Dosavadní zájem o ČSOB Klíčový plán potvrzuje, že lidé si jsou vědomi toho, jak důležité je správně rozvrhnout a zhodnotit své peníze, ale jen málokdo si s tím ví rady. ČSOB Klíčový plán navrhuje každému, přiměřeně k výši jeho příjmů, správu pohotové finanční rezervy, zhodnocení části peněz pro uskutečnění střednědobých přání a možné zajištění na pozdější věk.

Sdílet

Nejvíce peněz, téměř 600 milionů korun, dokázaly od začátku října přilákat podle očekávání ČSOB fondy peněžního trhu. Velkou důvěru si také získaly dva zajištěné fondy, u nichž probíhá v současnosti zvýhodněné upisovací období. Do těchto fondů, ČSOB Světový Click+ 4 a ČSOB Reverzní Click, investoři vložili více než 300 milionů Kč. Zbylých sto milionů korun si rozdělily profilové, dluhopisové a akciové fondy. „Jsme potěšeni, že lidé akceptují návrhy Klíčových radců a že se nám svěřují se svými sny a cíli. Rozhodně je patrný příklon jak k fondům, jimiž se lze lépe bránit proti nízkých úrokovým mírám, ale také k životnímu pojištění či penzijnímu připojištění, tedy dlouhodobým alternativním investicím.“ uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Managementu.

ČSOB Klíčový plán je unikátní službou, která nabízí od začátku října každému občanovi ČR zjistit zdarma a během dvaceti minut na kterékoliv pobočce ČSOB, jaké jsou možnosti jeho finančních prostředků a jak nejlépe maximalizovat efekt ze všech dostupných daňových úlev a státních podpor. Klíčový plán je založen na zmapování finanční situace klienta, stanovení jeho cílů a na správné kombinaci jednotlivých finančních nástrojů. Služba je určena jak klientům ČSOB, tak i jiným zájemcům a pro jeho vypracování nejsou stanoveny žádné omezující podmínky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).