Hlavní navigace

Fio, burzovní společnost zvýšila objemy obchodů o více než 50 %

[Tisková zpráva] Fio, burzovní společnost, největší on-line broker v ČR, zprostředkovala v prvním čtvrtletí roku 2010 obchody v celkovém objemu 66,2 miliard korun, což představuje ve srovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o více než 50 %.

Sdílet

V prvním čtvrtletí roku 2010 zprostřed­kovala Fio, burzovní společnost obchody s investičními nástroji v objemu cca 66,2 miliard korun. V meziročním srovnání tak jde o více než 50% nárůst. Samotné obchody s akciemi v 1.Q 2010 tvořily 47,9 miliard korun. Počet nových klientů se za první čtvrtletí zvýšil o téměř 2.000 a společnost tak k 31.3.2010 měla již přes 34.000 klientů.

Nejvýraznější, meziročně více než šestinásobný nárůst objemu obchodů vykázaly deriváty na burze v Chicagu. Kromě již tradičně oblíbených komoditních futures (na ropu, zlato aj.) se zvýšil zájem zejména o akciové a indexové futures kontrakty.

„Akciové trhy vstoupily do nového roku úspěšně, u Fio, burzovní společnosti by se úvod roku dal označit dokonce jako velmi úspěšný. Objem obchodů zprostředkovaných pro naše klienty zaznamenal dramatický meziroční nárůst. Z pohledu celkově zprostředkovaných objemů se jednalo o nejlepší kvartální výsledek za poslední více než dva roky. Kvalita tohoto výsledku je podtržena tím, že ho bylo dosaženo v situaci, kdy aktivita na akciových trzích jak v Evropě, tak v USA byla spíše podprůměrná. Klienti oceňují, že mají díky přístupu na derivátové trhy možnost další volby, a obchodování s futures kontrakty je čím dál populárnější. Očekáváme, že kromě tradičně silného zájmu o kontrakty na ropu a zlato se budou do popředí zájmu díky zajímavému ocenění dostávat i zemědělské komodity,“ komentuje situaci na trhu obchodní ředitel Fio Jan Bláha.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).