Hlavní navigace

Nautica financování od UniCredit Leasing pro motorové lodě i plachetnice

Průkopníkem ve financování motorových lodí a plachetnic se na českém trhu stal s produktem Nautica Financování UniCredit Leasing. Rostoucí segment prodeje lodí doposud postrádal jednoduchý přístup k financování této komodity, který by nepřinášel omezení například v použití lodi ve vodách EU.

Sdílet

UniCredit Leasing nabízí Nautica financování díky zkušenostem Locat Leasing, partnerské společnosti ze skupiny UniCredit Group. Nautica financování přináší významné úspory díky možnosti snížit sazbu DPH až na 6 % z ceny lodě a lze ho využít pro lodě provozované v České republice i v zahraničí.

V posledních letech vzrůstající poptávku českých občanů po koupi motorové lodi nebo plachetnice brzdila možnost získat financování z cizích zdrojů. Poměrně komplikovaně doposud zájemci získávali financování například od rakouských bank nebo od finančních ústavů v Chorvatsku. Často se ale noví majitelé museli potýkat s omezením míst, kam mohla loď plout. Tuto nevýhodu však naše financování nemá, klient se může plavit ve všech vodách, které obklopují Evropu, upřesnil Jaroslav Jaroměřský, výkonný ředitel UniCredit Leasing.

UniCredit Leasing pro realizaci financování produktem Nautica financování využívá firmy Locat Leasing, partnerské společnosti ze skupiny UniCredit Group. Locat Leasing je na italském trhu jedničkou ve financování jachet a lodí pro volný čas. Italský model leasingu umožňuje využít výhody snížené sazby DPH až na 6 % z ceny lodě. Snížení sazby DPH se řídí celkovou délkou lodě. Financování obvykle vyřídíme do pěti pracovních dní a zájemci zaplatí na začátku financování akontaci ve výši 30 – 35 %. Smlouvu klienti uzavírají na 5 – 7 let a na konci leasingu získávají loď do svého vlastnictví po zaplacení zůstatkové ceny ve výši 1 % z její ceny, doplňuje Jaroslav Jaroměřský.

Příklad financování:

Pořizovací cena lodě: 700 000 EUR bez DPH, tj. 840 000 EUR vč. 20 % DPH
Akontace 30 %: 226 800 EUR vč. DPH (zvýhodněná sazba DPH 10 % u leasingu)
Délka leasingu: 60 měsíců (59 řádných splátek)
Výše splátky: 10 646,64 EUR vč. DPH (DPH 10 %)
Zůstatková hodnota 1%: 8 400 EUR vč. DPH (DPH 20 %)

UniCredit Leasing zároveň může klientovi přes pojišťovacího makléře Locat Leasing zajistit kompletní allriskové pojištění, které pokrývá téměř veškerá možná pojistná rizika týkající se provozování jachet a plachetnic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).