Hlavní navigace

Financování energetických projektů České spořitelny ani ne po roce přesáhlo hranici 2 miliard Kč

Česká spořitelna doposud financovala v rámci TOP Energyprogram jedenáct typů energeticky úsporných projektů v celkové hodnotě přesahující 2,2 mld. Kč. Největší podíl na tomto výsledku mají projekty spojené s větrnou energií a spalováním bioplynu, následují biopaliva a solární energie.

Sdílet

„V současnosti také registrujeme zájem dalších potenciálních projektů, a to v objemu až 10 mld. Kč,“ řekl Karel Mourek, ředitel úseku komerční centra České spořitelny.

Česká spořitelna připravila dvě publikace k výrobě energií z obnovitelných zdrojů a úsporám energií. Cílem je ukázat praktické přístupy k realizaci energetických projektů, jejich základní ekonomiku a financování. První publikace má název „Úspory energie a snižování nákladů na spotřebu energie“ a obsahuje tipy a praktické návody pro veřejný sektor, sektor služeb a průmysl. Druhá publikace „Úspory energie a obnovitelné zdroje energie v domácnostech – rady a návody pro jejich využití v domácnostech“ je zaměřena na retailové klienty a jejich projekty. Některé kapitoly jsou již k dispozici na www.csas.cz/energy.

Česká spořitelna nabízí TOP Energyprogram od května loňského roku. Jde o soubor komplexních služeb a produktů poskytovaných Finanční skupinou České spořitelny, podporující přípravu a realizaci inovativních energetických projektů v oblasti úspory energie a její výroby z obnovitelných zdrojů. Program zahrnuje informační servis, poradenství, financování i projektové řízení.

Česká spořitelna poskytla v roce 2007 malým a středním firmám nové úvěry v celkovém objemu 22,6 mld. Kč, meziročně jde tak o více než 15,9% nárůst. Celkové portfolio úvěrů segmentu SME dosáhlo na konci loňského roku téměř 48,8 mld. Kč. V rámci oblíbeného programu TOP PODNIK financovala ČS v loňském roce investiční úvěry v objemu 2 mld. Kč. Od počátku tohoto programu (rok 2001) poskytla ČS úvěry v hodnotě 11,4 mld. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).