Hlavní navigace

Nejlepší finanční instituce ocení anketa Zlatý Měšec 2010

Dnešním dnem začíná hlasování v internetové anketě Zlatý Měšec 2010. V ní čtenáři finančního serveru Měšec.cz již pošesté ocení kvalitu a úroveň finančních institucí působících na českém trhu. Komplexní hodnocení založené na souboru kritérií v každé kategorii poskytne souhrnný přehled o úrovni nabídky finančních služeb u nás.

Sdílet

Finanční server Měšec.cz spouští již šestý ročník ankety s názvem Zlatý Měšec 2010 – Nejlepší finanční instituce. Až do 9. ledna 2010 bude moci internetová veřejnost hodnotit finanční instituce působící v České republice a úroveň jimi poskytovaných služeb. Díky nové metodice hodnocení z loňského ročníku přináší anketa komplexnější obraz o spokojenosti klientů českých finančních domů.

Veřejnost může letos prostřednictvím hlasovacího formuláře umístěného na stránkách ankety ohodnotit instituce v následujících pěti kategoriích:

  • Banky a družstevní záložny
  • Pojišťovny
  • Úvěrové společnosti
  • Penzijní fondy
  • Obchodníci s cennými papíry

Anketa Zlatý Měšec je pro klienty, čtenáře, ale i redakci serveru Měšec.cz velice důležitým zdrojem informací, odrážejícím aktuální stav v oblasti finančnictví u nás. Výsledky ankety totiž stejně jako v loňském roce poskytnou zajímavý a především praktický přehled o tom, která instituce má z pohledu svých klientů například nejsnazší přístup ke svým produktům, či naopak nejhorší dostupnost informací a pobočkové sítě, vysvětluje Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor odborného serveru Měšec.cz.

U každého subjektu budou hlasující hodnotit konkrétní dílčí kritéria, jako je dostupnost služeb, jejich kvalita a cena, úroveň jednání na pobočkách, nebo funkčnost internetového bankovnictví. V každé kategorii potom zvítězí vždy ta instituce, která získá nejlepší průměrnou známku za všechna hodnocená kritéria. Čtenáři mají možnost hodnotit pouze jedinou finanční instituci v každé kategorii s výjimkou dvou kategorií, a to Banky a družstevní záložny a Pojišťovny, kde mohou poskytnout hodnocení dvě.

Finanční instituce mohou své klienty na možnost hlasování v anketě upozornit také na svých webových stránkách.

První místa v loňském hlasování obsadily následující společnosti:

  • Fio, družstevní záložna v kategorii Banky a družstevní záložny
  • Allianz pojišťovna v kategorii Pojišťovny
  • Raiffeisen – Leasing v kategorii Úvěrové společnosti
  • Allianz penzijní fond v kategorii Penzijní fondy
  • Fio, burzovní společnost v kategorii Obchodníci s cennými papíry a na kapitálových trzích

Z hlasujících čtenářů budou vylosováni výherci zajímavých cen. Partnery ankety jsou společnost Fincentrum a. s. a server Top-Pojištění.cz. Mediální partnerem je deník E15.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).