Hlavní navigace

Finanční instituce chtějí více informací o bonitě klientů

[Tisková zpráva] PROFI CREDIT, Evropsko-ruská banka a ZUNO Bank rozšířily největší české úvěrové registry.

Sdílet

Do úvěrových registrů CCB vstoupily společnosti PROFI CREDIT Czech, a.s., Evropsko-ruská banka a.s. a ZUNO Bank AG. Členství v úvěrových registrech jim umožní sledovat, jak žadatelé o úvěr historicky spláceli, i aktuální výši jejich celkových závazků vůči dalším finančním institucím. Získají tak větší přehled o bonitě klientů, který mimo jiné vyžaduje nový zákon o spotřebitelském úvěru. Celkově si prostřednictvím Bankovního a Nebankovního úvěrového registru vyměňuje informace o důvěryhodnosti a bonitě jejich klientů již 48 finančních institucí. Disponují informacemi o více než 7 milionech klientů a za 10 let své existence nashromáždily přes 16,7 milionů záznamů.

„Společnost PROFI CREDIT Czech, a.s. přistoupením do Nebankovního registru klientských informací plní nejen povinnost ukládanou zákonem o spotřebitelském úvěru, ale nad jeho rámec chce hrát aktivní roli při nenavyšování úvěrové zátěže jednotlivých klientů,“ uvedl Ing. Petr Vrba, výkonný ředitel společnosti PROFI CREDIT Czech, a.s.

Vstupem společností PROFI CREDIT, Evropsko-ruské banky a ZUNO Bank se počet firem zapojených do úvěrových registrů CCB rozrostl na 48. Během loňského roku přibyli dokonce čtyři noví členové a podle zástupců registrů lze zvýšený zájem o členství očekávat i v roce 2011, jelikož v souvislosti s novým zákonem o spotřebitelském úvěru jsou poskytovatelé finančních služeb opatrnější.

„Nový zákon poskytovatelům úvěru přinesl několik novinek. Především mají větší spoluzodpovědnost za prověření schopnosti dlužníka splácet poskytnutý úvěr,” řekla Zuzana Pečená, výkonná ředitelka společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau, která v Česku provozuje Bankovní registr.

„Zároveň roste objem nesplácených závazků. Proto se na naše úvěrové registry obrací stále nové společnosti, které mají zájem vyhodnocovat pozitivní a negativní data o klientech,“ doplnil Jiří Rajl, výkonný ředitel sdružení Leasing & Loan Credit Bureau (LLCB), které Nebankovní úvěrový registr provozuje.

PROFI CREDIT je poskytovatel finančních půjček a úvěrů patřící do nadnárodní finanční skupiny Profireal Group SE. Na českém trhu působí od roku 1994.

Evropsko-ruská banka je součástí českého bankovního trhu od roku 2008 a je dceřinou společností PRVNÍ ČESKO-RUSKÉ BANKY, s. r. o.

ZUNO Bank je součástí Raiffeisen Bank International, profiluje se jako online banka a v České republice začala působit na konci loňského roku.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).