Hlavní navigace

Finanční akademie Pioneer Investments zahájila rok 2012 přednáškou v Neveklově

[Tisková zpráva] Vzdělávací projekt Finanční akademie Pioneer Investments ČR 18. ledna úspěšně vstoupil již do své páté sezóny, a to přednáškou na ekonomickém lyceu v Neveklově. Roman Dvořák, analytik produktů a trhu, tentokrát přednášel studentům čtvrtého ročníku na téma dluhové krize a jejího dopadu na domácnosti, vlády, firmy a investory.

Sdílet

„Lyceum v Neveklově je za dobu mého přednášení v rámci Finanční akademie první školou, která současné dluhové krizi věnuje prostor i na školní nástěnce. Studenti tak, pokud chtějí, mají základní přehled o aktuálním ekonomickém dění,“ uvedl Roman Dvořák, analytik trhu a produktů Pioneer Investments ČR a dodal: „zároveň mne potěšilo, že studenti budou o této přednášce psát referát.“

„Součástí letošní první přednášky byla opět také interaktivní flashová hra na principu lodí, při které si studenti mohli zábavnou formou ověřit své znalosti z oblasti investování a finančních trhů. Ti neveklovští se ukázali být pozornými posluchači – všechny týmy odpovídaly přesně a velice vyrovnaně, takže došlo i na závěrečnou rozstřelovací otázku,“ doplnila Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR Pioneer Investments ČR.

Investiční skupina Pioneer Investments realizuje vzdělávací projekt Finanční akademie pro studenty letos již pátým rokem. Hlavním cílem projektu je poutavou diskusí přiblížit mladým lidem téma ekonomiky ve vztahu k reálnému životu. Přednášky jsou pro školy zcela bezplatné a zapojují se do nich zaměstnanci společnosti i širší management. Kromě České republiky Finanční akademie funguje již několik let i na Slovensku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).