Hlavní navigace

Ve finále programu Poštovní spořitelny Podpora moravskoslezského regionu rozhodne také veřejnost

Program Poštovní spořitelna Podpora regionu jde do finále. Ze 34 projektů nezávislá komise vybrala čtyři vítězné, mezi které banka rozdělila 450 000 korun. Nyní nastává čas pro širokou veřejnost, která má možnost hlasováním podpořit své favority. Takto vybraná organizace získá Cenu veřejnosti a bonus 50 000 korun.

Sdílet

Jako nejlepší počiny expertní komise vyhodnotila: projekt Rekonstrukce trojdílné barokní kaple na poutním vrchu Cvilín u Krnova, který v rámci PS Programu podpory moravskoslezského kraje získal příspěvek 140 000 Kč, Zen Café, tréninková kavárna pro duševně handicapované v Havířově byla podpořena částkou 115 000 korun, Klub kafe Ostrava, tréninková kavárna provozovaná od roku 2003 získala 115 000 korun a projekt Hiporehabilitací zpět do společnosti Jezdeckého klub stáje NANKA Orlová obdržel 80 000 korun.

„Výběr probíhal hlavně na základě přínosu pro region, kvality zpracování jednotlivých projektů, jejich potřebnosti a souladu s oblastmi podpory Poštovní spořitelny,“ popisuje Jana Jalůvková, ředitelka PS finančího centra v regionu Ostrava.

Cenu veřejnosti PS a bonus 50 000 korun nyní může získat organizace, která od veřejnosti obdrží největší počet hlasů. Hlasovat lze do 15. října prostřednictvím webových stránek Poštovní spořitelny.

O projektech se rozhodovalo v nezávislé komisi, která sestávala jak ze členů obou patronů, tedy Poštovní spořitelny a ČSOB, tak ze zástupců neziskové sféry a zástupce Moravskoslezského kraje. „Komise neměla lehkou úlohu, poněvadž suma všech žádostí byla téměř čtyřikrát vyšší než obnos, který měl být mezi vítězné projekty rozdělen. Nakonec se však na vítězných projektech všichni shodli,“ říká Michaela Vlasáková Baruníková, manažerka společenské odpovědnosti v ČSOB. „Pro úspěch chceme v příštím roce program podpory regionů rozšířit na všechny regiony České republiky,“ dodává.

Komisi tvořila Táňa Hlavatá, ředitelka pro rozvoj filantropie z Nadace Via, Ing. Marek Šedivý, výkonný ředitel Informačního centra pro neziskové organizace, JUDr. Eva Kafková, ředitelka KÚ Moravskoslezského kraje, M.V.Baruníková, Jaromír Dvorský, manažer obchodního týmu ČSOB v Olomouci a Jana Jalůvková.

Cílem programu Poštovní spořitelny je podpora projektů v Moravskoslezském kraji, které přispějí k zlepšení života v tomto regionu. Mezi oblasti podpory přitom patří především integrace sociálně vyloučených lidí a lidí se zdravotním postižením a ochrana kulturního dědictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).