Hlavní navigace

FEMAX změnil majitele

Hranice 22. dubna 2007 – Akciová společnost FEMAX dnes oznámila prodej 100 % vlastních akcií do portfolia ruské hutní společnosti Estar. Objem transakce není veřejnou informací. V souvislosti se změnou majitele a rozšířením sortimentu se přímo ve FEMAXu rovněž předpokládá významný nárůst počtu pracovních příležitostí. Vstup strategického investora má podle vedení FEMAXu jediný cíl: rozšířit obchodní nabídku a posílit postavení společnosti v ČR i zahraničí.

Sdílet

Pro FEMAX jde o zásadní mezník v rozvoji společnosti, řekl Ivo Lesák, ředitel pro strategii. Jde o klasický případ „win-win“, kdy na změně mají vydělat, a já jsem přesvědčen, že vydělají, skutečně všichni. Odběratelé budou mít přístup k širšímu sortimentu, dodavatelům se zvýší možnost odbytu, majitelům se zúročí investice. A navíc získají naši zaměstnanci ještě lepší perspektivu, dodal Lesák. Personální změny ve vedení společnosti ani v jejích orgánech nejsou bezprostředně na pořadu dne.

Akciová společnost FEMAX úspěšně působí na českém trhu s hutním materiálem již 14 let. Nabízí zejména nerezový a černý sortiment pro strojírenský, chemický, potravinářský a farmaceutický průmysl. V rámci realizace investičních akcí v oblasti energetiky a vodohospodářství zajišťuje společnost FEMAX subdodávky hutního materiálu pro dodavatele montážních prací. Je členem Sdružení obchodníků s hutním materiálem a Společenství průmyslových podniků Moravy a Slezska. Roční tržby FEMAXu oscilují kolem dvou miliard Kč. Další informace o společnosti FEMAX a jeho strategickém investorovi ruské skupině hutních podniků ESTAR jsou k dispozici na internetových adresách www.femax.cz, www.estarholding.ru, www.tdestar.ru .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).