Hlavní navigace

EXPERTI NA ÚVĚRY RADÍ BANKÁM Z PRAHY

(Praha, 9. listopadu 2006) – Italská společnost CRIF Decision Solutions, zabývající se vývojem systémů pro podporu rozhodování, otevřela v Praze svou pobočku pro oblast střední a východní Evropy. Nově sestavený tým expertů podporuje bankovní a finanční instituce v oblasti řízení úvěrových rizik. Společnost tak reaguje zejména na prudký růst trhu spotřebních úvěrů v zemích tohoto regionu. Slavnostní otevření nové kanceláře se uskutečnilo v rámci odborné konference Decision Solutions Forum – Central & Eastern Europe 2006, která probíhá v Praze tento týden. Skupina CRIF již v České republice působí prostřednictvím společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která zde organizuje úvěrové registry BRKI a NRKI a dodává ekonomická hodnocení různých subjektů.

Sdílet

“V době rapidního nárůstu takřka všech typů úvěrů se chceme otevřením nové pobočky více přiblížit našim zákazníkům z České republiky a z dalších nových členských států Evropské unie. V tomto kroku vidíme rovněž příležitost pro náš další rozvoj a upevnění pozice na místních trzích,“ řekl Aldo Bruschi, Offering Director italské společnosti CRIF Decision Solutions. Právě Bruschi bude mít novou pobočku i navazující operace ve střední a východní Evropě na starost.

Tým expertů, který v Praze vznikl, radí bankám a dalším finančním institucím v oblasti systémů pro podporu rozhodování při řízení úvěrových rizik. Jedná se o systémy, které svým uživatelům, zejména manažerům, pomáhají prostřednictvím rychlých výpočtů s vyčíslením rizik všech možných variant při rozhodování. Tým čerpá nejen z know-how společnosti CCB, ale i ze svých zkušeností z trhů, kde již v této oblasti úspěšně fungují velmi pokročilé modely.

Pražská pobočka byla slavnostně otevřena v rámci mezinárodního fóra Decision Solutions Forum –Central & Eastern Europe 2006, které probíhá v Praze od 9. do 10. listopadu. Na fóru budou představeny i případové studie úspěšných projektů realizovaných v některých významných bankách nebo finančních institucích.

Společnost CRIF Decision Solutions, která se specializuje na vývoj systémů pro podporu rozhodování v oblasti řízení úvěrových rizik a strategického marketingu, je členem italské skupiny CRIF. Ta již v České republice působí prostřednictvím společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která zde organizuje bankovní a nebankovní úvěrové registry a dodává ekonomická hodnocení různých subjektů jako jsou malé a střední podniky, municipality nebo bytová družstva. Tým expertů tak současně funguje jako podpora této společnosti i organizátorů úvěrových registrů spadajících pod CRIF v ostatních zemích.

Profil společnosti CRIF Decision Solutions

CRIF Decision Solutions, člen skupiny CRIF, se specializuje na vývoj systémů pro podporu rozhodování a ve stejné oblasti nabízí i poradenství. Řešení i konzultace poskytuje společnostem na všech úrovních, od strategického plánování a akvizic až po řízení klientského portfolia. Mezi její klienty patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, financí, pojištění, utilit a další firmy poskytující služby.

Společnost disponuje rozsáhlými zkušenostmi nejen z italského trhu retailových úvěrů, ale i bohatými znalostmi z mezinárodního prostředí. Na základě tohoto know-how společnost CRIF Decision Solutions vyvíjí analytické nástroje, operativní techniky a softwarové aplikace, které se stávají standardními nástroji v oblasti řízení, rozvoje a vyhodnocování úvěrových portfolií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).