Hlavní navigace

Evropští zákazníci dávají stále častěji přednost kartám před šeky a hotovostí

[Tisková zpráva] Asociace platebních karet – společnost Visa Europe v loňském roce opět dosáhla růstu v řádu dvouciferných čísel. V oběhu je v současné době téměř 350 milionů karet Visa.

Sdílet

V roce 2007, který se nesl ve znamení výrazných změn na evropském trhu s platebními kartami, vykázala společnost nárůst přes 11 procent v objemu transakcí učiněných spotřebiteli u obchodníků a stejně výrazný nárůst celkového počtu maloobchodních transakcí.

Do roku 2007 vstoupila Visa Europe plně kompatibilní s požadavky SEPA (přesně o rok dříve než byl stanovený termín). V jeho průběhu bylo čipovou technologií vybaveno více než polovina Visa karet a terminálů u obchodníků. Jedná se o nejpokročilejší technologickou platformou v inovaci plateb, která uživatelům nabízí optimální zabezpečení karet. Evropa je v implementaci této technologie celosvětově nejúspěšnější.

Investice do inovací přinesly své ovoce se spuštěním systému Visa payWave. Jde o bezkontaktní platební řešení usnadňující placení nižších částek, které bylo úspěšně spuštěno v Londýně a Istanbulu. Další novinkou bylo spuštění super výkonného systému pro zpracování karetních transakcí ve všech čtyř a půl tisících členských bankách. Tento systém pro zpracování mezibankovních poplatků byl ušit doslova na míru evropským členským bankám a i díky tomu je čtyřikrát rychlejší než systémy provozované konkurencí. Společnost Visa Europe se tak stala největším zpracovatelem mezibankovních transakcí, kterých bylo v roce 2007 zpracováno 6 miliard.

Visa V PAY je jedinou debetní kartou vybavenou čipem a PINem. V současnosti je vydávána v Itálii a Německu, celkem se zavázalo 22 bank z 8 evropských zemích vydat 20 milionů karet V PAY. To je velký úspěch, jehož bylo dosaženo díky tomu, že karty V PAY jsou mnohem bezpečnější a levnější než stávající debetní karty. I na ostatních trzích v Evropě segment debetních karet rostl, přičemž jedním z největších úspěchů bylo rozhodnutí banky HSBC přejít se svým portfoliem téměř 10 milionů debetních karet ve Velké Británii k Visa Europe.

Nejdynamičtější růst byl zaznamenán v oblasti komerčních karet používaných podniky a státními úřady. Objem transakcí uskutečněných těmito kartami vzrostl o 26,5%. Program Visa Government Procurement Card oslavil 10. výročí své existence tím nejlepším možným způsobem: 34procentním nárůstem v osmi zemích, v nichž je program provozován.

„V roce bezprostředně předcházejícímu implementaci SEPA byla společnost Visa Europe nezpochybnitelným leaderem trhu, na němž představila nové produkty a služby, které mají pomoci realizovat dlouhodobý cíl, totiž nahrazení hotovosti a šeků kartami. Vedoucí postavení naší společnosti se odráží i v silném růstu, který jsme zaznamenali v používání našich karet. V PAY je dnes pro spotřebitele realita. Díky jedinečnému, na míru šitému systému, který je výrazně rychlejší než systémy našich konkurentů, jsme zvedli laťku v oblasti zpracování transakcí. Prostřednictvím řešení Visa payWave se nám podařilo nabídnout vysoce efektivní způsob úhrady menších částek,“ sdělil Peter Ayliffe, prezident společnosti Visa Europe a její generální ředitel.

„Evropští spotřebitelé si uvědomují rozsah výhod, které jim přinášejí platby kartami Visa. Platby kartou znamenají přínos pro všechny, neboť jsou efektivnější, bezpečnější a pohodlnější. Je významným úspěchem, že jsme zvýšili svůj podíl na celkových spotřebitelských výdajích na plných 11,4%, přičemž 72,5% bylo uskutečněno prostřednictvím debetních karet Visa. To jasně ukazuje, že plníme cíle vytyčené SEPA a proměňujeme je v reálné přínosy pro naše banky a jejich klienty – držitele karet a prodejce, kteří přijímají karty Visa.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).