Hlavní navigace

Evropská banka pro obnovu a rozvoj ocenila práci Komerční banky

Praha, 21.dubna 2004 – Evropská banka pro obnovu a rozvoj ocenila práci Komerční banky v rámci podpůrného programu EBRD na podporu obchodních aktivit s rozvíjejícími se zeměmi Evropy. V rámci pondělního Výročního zasedání EBRD v Londýně převzala Komerční banka ocenění jako Nejaktivnější potvrzující banka v rámci regionu střední a východní Evropa za rok 2003.

Sdílet

Cílem Programu na podporu obchodních aktivit s rozvíjejícími se zeměmi Evropy, tedy zejména zeměmi bývalého Sovětského svazu a Jugoslávie, je rozvoj podnikání v těchto zemích. Program umožňuje v současné době pokrytí rizik více než 80 bank z 21 zemí východní a jihovýchodní Evropy. Prostřednictvím Komerční banky se v loňském roce uskutečnilo 10% z celkového počtu transakcí uzavřených v rámci regionu střední a východní Evropy.

Ocenění převzala za Komerční banku Jana Švábenská, ředitelka útvaru Financování obchodu, která přiblížila význam účasti Komerční banky v Programu EBRD: Oblast financování zahraničního obchodu patří k těm, kterým KB věnuje velkou pozornost v rámci své obchodní strategie. Trhy v rozvíjejících se zemích Evropy jsou z obchodního hlediska velmi zajímavé, ale patří také k těm více rizikovým. Krytí těchto rizik ze strany EBRD přináší klientům Komerční banky podstatné zvýšení bezpečnosti vývozních operací. Program je přínosný také pro rozvíjející se země, protože se jim, díky vstupu renomovaných světových bank do obchodních aktivit, otevírá prostor pro ekonomický rozvoj a růst.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).