Hlavní navigace

EU program České spořitelny usnadní firmám život v EU

EU Program - komplexní nabídku produktů, služeb a aktivit k pokrytí všech potřeb klientů, jež souvisejí s podnikáním v Evropské unii (EU), představila dnes Česká spořitelna. Záměrem banky je usnadnit firmám vstup do Evropské unie a posílit jejich konkurenceschopnost na jednotném trhu.

Sdílet

EU program tvoří tři základní složky: informační servis, poradenské a asistenční služby a zajištění financování nákladů vstupu do EU respektive spolufinancování projektů podporovaných ze strukturálních fondů EU, uvedl Gernot Mittendorfer, člen představenstva a náměstek generálního ředitele. Naše nabídka produktů a služeb je sestavena tak, aby po vstupu země do EU uspokojila i ty nejnáročnější finanční požadavky evropské klientely, dodal.

Informační část EU programu tvoří EU kancelář, volně dostupná informační EU databáze a speciální EU semináře určené pro zástupce malých a středních firem, které banka pořádá ve svých komerčních centrech po celé republice. Od začátku března Česká spořitelna uskutečnila celkem 18 seminářů, kterých se zúčastnilo celkem 327 firem. Z hodnocení seminářů samotnými klienty vyplývá, že podobné akce by měly pokračovat, jako přínosné je vnímá více než 90 procent zúčastněných firem. Na podzim loňského roku proběhlo dalších 33 seminářů a účastnilo se jich více než 500 podniků.

Nedílnou součástí EU programu je poradenství a odborná asistence při zprostředkování dotace. Celkem prošlo speciálním školením 160 zaměstnanců poboček a komerčních center ČS, kteří jsou připraveni poskytnout zájemcům potřebné informace a identifikovat vhodný dotační program pro čerpání dotací ze strukturálních fondů EU. Dceřiná společnost Consulting ČS navíc zajistí kompletní služby spojené s přípravou projektu a vypracováním žádosti o dotaci. Pro podnikatele to znamená značnou úsporu času i nákladů a maximalizaci šance na skutečné získání dotace.

Česká spořitelna zajistí v rámci EU programu také financování až do 100 procent nákladů projektu prostřednictvím svých standardních produktů a služeb, které jsou sestaveny tak, aby odpovídaly nárokům evropské klientely. Žadatelům o dotaci ze strukturálních fondů EU vystaví ČS závazný úvěrový příslib jako doklad k prokázání dostatečných finančních zdrojů na realizaci projektu. Dále banka poskytne prostředky na financování projektu během jeho realizace formou provozního a investičního úvěru.

Česká spořitelna navazuje na své zkušenosti s financováním projektů dotovaných v rámci programu SAPARD. V současné době spolupracuje s implementačními agenturami v ČR – CzechInvestem, MMR ČR, MPO ČR a dalšími.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).