Hlavní navigace

EU Profi úvěr – nový podnikatelský úvěr KB založený na úvěrové lince EBRD

V Praze, 4.února 2005 – Komerční banka nabízí podnikatelům a malým a středním podnikům nový typ zjednodušeného úvěru - EU Profi úvěr.

Sdílet

EU Profi úvěr je podnikatelský úvěr se zjednodušeným a zkráceným schvalovacím procesem. Doba schvalování je 3 nebo 5 pracovních dnů podle výše požadovaného úvěru. EU Profi úvěr může být poskytnut až do výše 4 mil. Kč. Zpracování a vyhodnocení žádosti o poskytnutí úvěru je zdarma, stejně jako realizace úvěru – tj. převod finančních prostředků na účet klienta. V případě, že klient pro financování svých potřeb využije kombinaci EU Profi úvěru a stávajícího produktu Profi úvěr, nebude mu zpoplatněno ani vedení úvěrového účtu.

Úvěr je poskytován jako krátkodobý, tj. se splatností do 1 roku, nebo jako střednědobý se splatností do 5 let a je vždy poskytován v českých korunách. Čerpán může být jednorázově i postupně.

EU Profi úvěr je určen zejména k financování aktivit investičního charakteru. U úvěru do výše 30.000 euro lze využít jako zajišťovací prostředek pouze aval na krycí blankosměnce.

Výhody EU Profi úvěru mohou využít malé a střední podniky a podnikatelé, kteří splňují následující základní podmínky:

  1. podnikatelský subjekt, který neměl od 31. 12. 1995 u KB úvěr (s výjimkou povoleného debetu);
  2. počet zaměstnanců na plný úvazek (včetně vedení firmy) nepřekračuje 100;
  3. maximální roční tržby do 210 mil. Kč;
  4. maximální roční stav aktiv do 150 mil. Kč.

EU Profi úvěr je dalším produktem v nabídce KB, který vychází z reálných potřeb podnikatelů, to znamená, že důraz je kladen především na rychlost a jednoduchost celého procesu. Úvěrová linka, kterou Komerční bance otevřela EBRD v listopadu loňského roku nám umožnila dále rozšířit nabídku financování malých a středních podniků a přispět tak ke zvýšení jejich konkurenceschop­nosti na evropském trhu. Říká Petr Slabý, náměstek ředitele pro marketing.

Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD poskytla Komerční bance úvěrovou linku na podporu malého a středního podnikání v České republice v listopadu 2004. Tato úvěrová linka se splatností 7 let dosahuje výše 20 miliónů EUR. (Další podrobnosti o úvěrové lince najdete v tiskové zprávě vydané 11.listopadu 2004 na www.kb.cz).

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).