Hlavní navigace

EU Point index Komerční banky zvýšil tempo růstu, zajímavé programy čekají na průmyslové podniky

EU Point index, který sestavuje pravidelně KB EU Point s cílem monitorovat aktivitu na dotačním trhu v České republice, v červnu zvýšil tempo růstu především díky aktivitě státu. Nově otevřené programy a výzvy budou zajímavé především pro podnikatele a velké průmyslové podniky.

Sdílet

Červnový EU Point index: 127 bodů

V červnu aktivita účastníků na dotačním poli opět vzrostla, tentokrát výrazně na straně poskytovatelů dotací. Největší vliv na nárůst indexu měl počet schválených projektů, a to zejména v Integrovaném operačním programu. V oblasti podpory Zavádění ICT v územní veřejné správě (dotace na kontaktní místa Czech Point) za měsíc červen přibylo téměř 900 schválených žádostí, navíc necelé čtyři tisícovky jsou ještě ve schvalovacím procesu.

Nárůst hodnoty EU Point indexu na 127 bodů ovlivnil také nadále rostoucí počet otevřených výzev i objem prostředků, o které se mohou žadatelé o dotace ucházet. Na konci června bylo ukončeno podávání žádostí do OP Životní prostředí o dotace na omezování rizika povodní, využívání alternativních zdrojů energie a úspory energie.

Otevřen byl program Inovace – patent v OP Podnikání a inovace. Podnikatelé, výzkumné instituce, školy a dokonce i občané v něm mohou získat dotaci na podání přihlášky vynálezu a získání ochrany průmyslového vlastnictví ve formě patentů, užitných a průmyslových vzorů a ochranných známek. Otevřena byla také výzva pro vysoké školy na inovaci studijních programů a vzdělávání pracovníků, ve které je celkem k dispozici 1,7 mld. Kč.

V dalším období upozorňujeme na zajímavé výzvy v OP Podnikání a inovace – vyhlášeny budou výzvy ICT v podnicích, Školicí střediska, Prosperita a po dlouhé době i Start. V říjnu končí příjem žádostí do programu EDUCA (profesní vzdělávání zaměstnanců průmyslových podniků), který by rovněž podniky neměly přehlížet. Vzhledem k objemu prostředků budeme sledovat i OP Výzkum a vývoj pro inovace, kde bude na podporu evropských nebo regionálních center k dispozici mimořádných 28 mld. Kč.

Služby Komerční banky pro žadatele o dotaci

KB EU Point poskytuje klientům KB pomoc při realizaci dotovaného projektu. Bankovní poradce zdarma vyhledá vhodnou dotaci pro projektový záměr a regionální EU Point specialista poskytne detailní konzultaci. Žádosti o dotace a kompletní administrativu projektu pak zpracovávají specializované firmy s prověřenými zkušenostmi a odborností, přičemž výběr konkrétní firmy je vždy v rukou klienta. Bankéři rovněž doporučují optimální financování projektu, které vyhovuje dotačním podmínkám. Více informací získáte od bankovního poradce nebo na stránkách www.eupoint.cz.

Metodika výpočtu KB EU Point Index

EU Point Index agreguje data z celého trhu do jednoho, jednoduše interpretovatelného ukazatele. Odhalí veřejnosti celkový trend vývoje aktivity v základních oblastech dotačního trhu v porovnání s dlouhodobým průměrem. Hodnota EU Point Index je upravena tak, aby dlouhodobý průměr odpovídal číslu 100. Aktuální hodnota reprezentuje zvýšení (či snížení) dotační aktivity oproti dlouhodobému průměru.

Více informací na internetových stránkách www.eupoint.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).