Hlavní navigace

EU Centrum ČSOB zajistilo dotaci 150 mil. Kč pro dva inovační projekty

[Tisková zpráva] Společnosti KOVOLIS HEDVIKOV a VEBA získaly podporu ze strukturálních fondů EU ve výši 75 mil. Kč. Tato částka je maximální výše podpory, které lze dosáhnout v programu INOVACE – Inovační projekt, který je součástí Operačního programu podnikání a inovace. Prostředky jsou určeny na zavedení progresivních technologií tlakově litých odlitků, vytvoření nových technik vzorování textilu a uvedení nového typu afrického brokátu na trh.

Sdílet

„Jsem rád, že se nám opět povedlo získat ze strukturálních fondů EU pro naše klienty významnou částku, v obou případech 75 mil. Kč, což je maximum v tomto programu v daném regionu. Jsem přesvědčen, že pokud jde o čerpání dotací na inovační projekty, mají české inovační firmy skvělou příležitost na peníze dosáhnout,“ řekl Jakub Tomaštík, ředitel EU Centra ČSOB.

Společnost KOVOLIS HEDVIKOV je významný český výrobce tlakově litých hliníkových odlitků z Třemošnice v okrese Chrudim. Na základě vlastního výzkumu a vývoje vyrábí nové odlitky, které se v porovnání se stávajícími vyznačují lepšími mechanickými vlastnostmi a vyšší vnitřní kvalitou a své uplatnění naleznou zejména v automobilovém průmyslu.

„Cílem podpořeného projektu je zahájení sériové výroby a uvedení nových typů speciálních tlakově litých hliníkových odlitků na trh. Díky projektu očekáváme především výrazné posílení naší konkurenceschop­nosti na evropském trhu a navýšení tržeb společnosti díky získání nových zakázek pro inovované výrobky. Dotace, kterou se nám podařilo získat ve spolupráci s EU Centrem ČSOB, je pro nás vítanou finanční pomocí, která nám umožní projekt za 190 mil. Kč realizovat v plánovaném rozsahu,“ uvedl předseda představenstva KOVOLIS HEDVIKOV a.s. Miloslav Pavlas.

Broumovská společnost VEBA, textilní závody a.s. patří mezi největší české bavlnářské výrobce. Hlavním zaměřením společnosti je žakárská produkce bytového a oděvního sortimentu. Páteří výrobního programu jsou vysoce jakostní damašky, určené v 90 % produkce pro vývoz do zemí Evropy, Ameriky a především Afriky.

„Předmětem projektu je zásadní inovace afrického brokátu – a procesu jeho výroby. Inovace je výsledkem vlastního dlouhodobého vývojového úsilí společnosti a logicky navazuje na řadu předchozích inovačních kroků. V rámci projektu budeme implementovat zcela nový technologický proces vzorování brokátu, který odstraní dosavadní omezení a umožní kombinovat technologie vzorování,“ uvádí Ing. Josef Novák, předseda představenstva společnosti VEBA.



Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).