Hlavní navigace

ePlatby od Raiffeisenbank nově umožňují i nákup letenek Českých aerolinií

Nejrozšířenější online platební systém na českém trhu, který pod názvem ePlatby provozuje Raiffeisenbank, nově umožňuje nákup letenek Českých aerolinií. Po online platbě cestovního pojištění se jedná o další rozšíření možností, jak zajistit a zaplatit dovolenou přes internetové bankovnictví.

Sdílet

Raiffeisenbank ve spolupráci s Českými aeroliniemi nově nabízí možnost online plateb při nákupu letenek Českých aerolinií. Online platby lze využít jak pro nákup letenek Českých aerolinií, tak i pro jejich nízkonákladovou službu CLICK4SKY, uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Veronika Bubeníčková.

Online platební systém ePlatby v současné době umožňuje platby u téměř 1000 internetových obchodů, mezi které patří drtivá většina významných portálů. Klienti Raiffeisenbank tento online platební systém letos využili již ve zhruba 80 tisících případech. Jedná se o suverénně nejrozšířenější systém pro přímé platby u obchodníků, zájem je v letošním roce na stejné úrovni jako loni, a to i přesto, že tržby obecně v obchodech kvůli krizi klesají, uvedla Veronika Bubeníčková. Kromě novinky v podobě nákupu letenek klienti při letních dovolených ocení i možnost online platby cestovního pojištění, dodala.

ePlatby představují rychlý způsob platby přes internet přímo z účtu klienta. Klient se po výběru zboží a volbě platby rozhodne pro platební tlačítko „ePlatby“ a je automaticky přesměrován do svého internetového bankovnictví, kde má předvyplněný příkaz k úhradě. Tento příkaz pouze potvrdí svým certifikačním kódem – platba tedy podléhá vysokému stupni zabezpečení, stejně jako internetové bankovnictví. Po potvrzení transakce je platba ihned odeslána z banky a online připsána dodavateli – ten tak může okamžitě zaslat klientovi zaplacené zboží. Přístup na internet má v České republice skoro pět milionů lidí a na internetu již alespoň jednou nakoupila čtvrtina z nich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).