Hlavní navigace

Energetická burza Praha uzavřela smlouvu s deseti účastníky

Energetická burza Praha vstoupí do prvního dne obchodování s deseti účastníky. Kromě společností Pražská energetika, a.s. (PRE) a ČEZ, a.s. byly doposud uzavřeny smlouvy s EGL Česká republika s.r.o., Moravia Energo, a.s., PCC Morava-Chem s.r.o., CARBOUNION BOHEMIA, spol. s.r.o., CZECH KARBON s.r.o., LUMEN ENERGY, a.s., ETC-ENERGY TRADING s.r.o. a V-Elektra, s.r.o.

Sdílet

Smlouvu, která opravňuje uzavírat obchody na Energetické burze Praha (PXE) doposud uzavřelo deset subjektů. „Zájem o obchodování je dle našeho očekávání veliký. Počítám, že se řady účastníků budou ještě rozrůstat“ – říká David Kučera, generální sekretář Energetické burzy Praha. Každý zájemce o obchodování na energetické burze musí splnit několik podmínek. Předně musí být držitelem licence Energetického regulačního úřadu, dále musí být subjektem zúčtování u Operátora trhu s energií (OTE), mít podepsanou smlouvu s clearingovou bankou a poté se samotnou Energetickou burzou Praha.

Obchodování na Energetické burze Praha bude zahájeno 17. července 2007. Od prvních dnů budou předmětem obchodování měsíční futures kontrakty na zbytek roku 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).