Hlavní navigace

Elita bankéřů a finančníků z Ruska, střední a východní Evropy se sejde v Praze

Asociace ruských bank společně se Středoevropskou, východoevropskou a středoasijskou obchodní komorou a s podporou ambasády Ruské federace v ČR uspořádají v Praze ve dnech 10. - 12. 10. 2005 bankovní a finanční fórum s názvem „Banky Ruska, střední a východní Evropy a jejich role v prohloubení ekonomické spolupráce s ostatními státy. ” Generálním sponzorem je První Česko Ruská Banka v Moskvě, která se dlouhodobě angažuje v podpoře česko-ruské obchodní výměny.

Sdílet

Akce se bude konat přímo v sídle České národní banky, která ale není jejím spoluorganizátorem. Jedná se o první fórum tohoto typu v České republice, které není organizováno na čistě komerčním principu. Čeští a evropští bankéři a finančníci mají ojedinělou příležitost toto fórum využít k navázání nových vztahů.

Na akci se představí špičky ruských bankéřů a finančníků Ruské federace. Místopředseda Centrální banky Ruské federace G. G. Melikjan, prezident asociace ruských bank G. A. Tosunjan, dále ředitelé ruských komerčních bank, exportních pojišťoven a manažeři firem, kteří mají zájem na prohloubení spolupráce s evropskými státy.

Účast na této ojedinělé akci přislíbili také vládní zmocněnci Ruska, ČR, Maďarska, Polska a Slovenska. K přednášejícím se mají připojit rovněž guvernér Slovenské národní banky, zástupce Ministerstva obchodu a průmyslu ČR a člen bankovní rady ČNB. Účast na fóru přislíbil i zástupce světové jedničky úvěrového pojištění Euler Hermes.

Hlavními tématy fóra budou:

  • Role národních bank v realizaci programu – ekonomická spolupráce s Ruskem a způsoby vybudování vzájemné důvěry ve finančním sektoru;
  • Banky v roli hybného mechanismu ekonomické spolupráce mezi Ruskem a státy střední a východní Evropy;
  • Vylepšení ruského bankovního systému;
  • Pozitivní a negativní aspekty reformy bankovních systémů Ruska, Česka, Slovenska, Polska a Maďarska;
  • Programy stimulující příliv zahraničního kapitálu do výrobního sektoru ruské ekonomiky a na ruský akciový trh;
  • Spolupráce Bank s exportními a uvěrovými pojišťovnami.

Roman Hrůza, DiS.
Plus Press Agency s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).