Hlavní navigace

eBanka zásadně modernizuje transakční systém

Sdílet

Praha 11.4.03 – eBanka připravuje modernizaci svého informačního systému. V rámci sledování nejnovějších technologických postupů dojde ve spolupráci s předními dodavateli eBanky, společnostmi Oracle a Hewlett Packard, k dalšímu plánovanému upgrade bankovního systému.

„Dlouhodobě držet krok s nejnovějšími technickými standardy je pro eBanku samozřejmou nutností. Výsledky modernizace přinesou především další zvýšení stability systému, zrychlení vnitřního zpracování dat a do budoucna rozšíří možnosti dalšího rozvoje služeb a produktů pro klienty,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel oblasti IT Peter Hollovič.

Plánovaná změna proběhne v průběhu soboty a neděle před Velikonočním pondělím. Některé služby budou omezeny, mj. přístup k informacím o aktuálním pohybu na účtu či možnost zadávat platební příkazy. Omezení se netýká placení v obchodech a výběrů z bankomatů pomocí platebních karet. Call centrum eBanky zůstává klientům k dispozici pro podávání informací a pro blokování ztracených nebo odcizených platebních karet.

Klienti banky jsou o všech plánovaných krocích informováni zprávou na účtech, prostřednictvím emailů a internetových stránek eBanky.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 142 obchodních místech.

eBanka je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,9% akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější tuzemské finanční skupiny. České pojišťovně byl mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor’s koncem loňského roku zvýšen mezinárodní rating na BBB minus (BBB-), tzn., že se Česká pojišťovna dostala do tzv. investičního stupně. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za posledních šest let (1997–2002) byl více než 14 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 316 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

O společnosti Hewlett Packard
Hewlett Packard je předním světovým dodavatelem výrobků, řešení a služeb pro jednotlivce a podniky. Další informace o společnosti HP najdete na http://www.hp.com, nebo http://www.hp.cz.

O společnosti Oracle
Oracle je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).