Hlavní navigace

eBanka vede pro Nadaci Charty 77 účet Konta Bariéry

Sdílet

Praha 3.3.2003 – Nadace Charty 77 zřídila v minulém týdnu bankovní účet Konta Bariéry v eBance. Nadace tak reagovala na uzavření Union Banky a zablokování jejích účtů a správu svého bankovního účtu svěřila eBance, která je členem finanční skupiny České pojišťovny (Česká pojišťovna drží v eBance přes 99,9% akcií), nejsilnější finanční skupiny u nás.

Stálí přispěvatelé, kteří si nechávají měsíčně strhávat ze mzdy 20 až 50 korun jako příspěvek zdravotně postiženým lidem, i občasní dárci mohou své příspěvky posílat na stejný účet jako doposud, ale do jiné banky. Číslo účtu zůstává nezměněno, mění se jen kód banky. Současná podoba účtu vypadá takto: 17111444/2400.

„Po zablokování účtů naší nadace v Union Bance jsme se rozhodli zřídit účet v eBance. Nechceme přijít o důvěru lidí, kteří nám pravidelně ze své měsíční mzdy zasílají příspěvky na pomoc zdravotně postiženým lidem, proto jsme se rozhodli svěřit naše účty eBance, která skýtá zázemí silné finanční skupiny České pojišťovny,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Konto Bariéry je hlavním projektem Nadace Charty 77. Na konto posílá drobný sponzorský dar pravidelně 50 000 lidí. Konto rozdělilo za deset let zhruba 100 milionů korun mezi zdravotně postižené lidi a instituce a projekty, které se podporou takto postižených spoluobčanů zabývají.

„eBanka si velmi váží důvěry této významné charitativní organizace v náš bankovní ústav a jsem přesvědčen, že bude vždy s našimi službami spokojena,“ poznamenal k převodu účtů do eBanky generální ředitel eBanky Radomír Lašák.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 obchodních místech.

eBanka je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,9% akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. České pojišťovně byl mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor’s koncem loňského roku zvýšen mezinárodní rating na BBB minus (BBB-), tzn., že se Česká pojišťovna dostala do tzv. investičního stupně. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za posledních pět let (1997–2001) byl téměř 11 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 313 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).