Hlavní navigace

eBanka schvaluje 87 % žádostí o firemní úvěry

Praha 16.10. 2003 - eBanka v současné době schvaluje téměř 87 % všech úvěrů pro firmy, u 10 % dochází k redukci objemu a pouze ve 3 % žádostí není možné vyhovět. Za měsíc září se meziročně objem poskytovaných firemních úvěrů ztrojnásobil a v současné době dosahuje částky 1,48 miliardy Kč. Největší zájem je o investiční úvěr a o revolvingový úvěr na financování pohledávek.

Sdílet

V oblasti firemních úvěrů v současné době poskytujeme více produktů odstupňovaných dle finanční náročnosti a konkrétních potřeb. Ze spodní hranice poskytovaných úvěrů je zřetelné, že nezapomínáme ani na ty menší z malých a středních firem, uvedl Radomír Lašák, předseda představenstva a generální ředitel eBanky.

Kromě Investičního úvěru od 500 000 Kč poskytuje eBanka produkty, které jsou adaptované na konkrétní situace – jak získat finanční prostředky ještě před splatností vystavených faktur, jak si rychle půjčit peníze na nákup zásob, jak se dostat k financím, aniž byste museli sáhnout na prostředky vázané na termínovaných účtech atd.

Malé a střední podniky (dále jen MSP) tak mohou získat kontokorentní úvěr, který je možné čerpat již do 3 pracovních dnů od podání žádosti ve výši od 50 000 Kč, revolvingový úvěr na oběžné prostředky také již od 50 000 Kč či revolvingový úvěr na financování pohledávek od 100 000 Kč.

„V eBance si vážíme klientů, kteří začínali a začínají pouze s dobrým nápadem a s jeho realizací spojili obrovské úsilí. Víme, že právě v začátcích je nejobtížnější získat potřebné prostředky. Vedle úvěrů však našim klientům přinášíme i další výhody, zejména přehlednost a rychlost zpracování informací na jejich účtech,“ dodává Lašák.

eKomunikátor šetří čas a utváří přehled

eKomunikátor je software, který umožňuje jednoduchým, rychlým a bezpečným způsobem zasílat prostřednictvím internetu do banky hromadně platební příkazy vytvořené v účetním systému firmy. Dále umožňuje z banky stahovat výpisy s pohyby na účtu, které lze následně importovat a dále zpracovávat v účetním systému firmy, případně i dále zpracovat v Excelu.

Rychlost usnadňuje každodenní obchodní transakce

U tuzemského platebního styku eBanka standardně informuje o pohybech na účtu do 2 minut. V odběratelsko-dodavatelských vztazích právě rychlost plateb zpříjemňuje obchodní vztahy, díky transakčnímu systému tak často klienti eBanky nemusí pracovat s hotovostí.

V České republice je registrováno více jak 740 tisíc malých a středních podnikatelských subjektů s počtem zaměstnanců do 249 osob. 80 až 100 tisíc MSP vykazuje roční obrat od 10 do 300 milionů Kč. Dle informací Ministerstva průmyslu a obchodu se právě MSP podílí na tvorbě HDP více jak 40,4 %. Na celkové zaměstnanosti jejich podíl dosahuje 60 %. Celkově se na investicích v ČR podílí 37,8 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).