Hlavní navigace

eBanka během roku od svého vstupu na hypoteční trh poskytla hypotéky v objemu převyšujícím 1 miliardu Kč

Praha 10. prosince 2004 – eBanka vstoupila na hypoteční trh v září 2003, kdy obdržela licenci ČNB k vydávání hypotečních zástavních listů a uvedla na trh novou hypotéku s řadou na trhu ojedinělých parametrů. V době od září 2003 do listopadu 2004, tedy prakticky během jediného roku, již poskytla hypotéky v objemu 1,061 miliardy Kč.

Sdílet

Klienti eBanky využívají hypotéky především ke koupi stávajících nemovitostí (více než 50 %), 22 % klientů využívá tento úvěrový produkt ke koupi novostavby a zbývající část hypoték je klienty eBanky využita k financování stavebních prací. Téměř 40 % hypoték čerpají u eBanky klienti z měst a obcí s méně než 20 tisíci obyvatel. Hypotéky ze 74 % čerpají muži ve věkovém průměru 34 let.

Průměrná výše hypoték u eBanky dosahuje 1,2 miliónu Kč, nejčastěji klienti využívají hypotéku ve výši 1,5 miliónu Kč.

Objem hypoték, které eBanka poskytla během jediného roku, odpovídá našim očekáváním a odhadům potenciálu trhu s bydlením, který se i nadále velmi dynamicky rozvíjí. S tím, jak se zlepšuje ekonomická situace obyvatel ČR, stoupají i jejich nároky na kvalitu bydlení. Hypotéky proto zůstanou pilířem naší nabídky i v příštím roce, komentuje výsledky v hypotečním obchodu Jan Kaše, ředitel Divize marketing a řízení segmentů v eBance.

Dynamický trend v nárůstu objemu poskytnutých hypotečních úvěrů ilustruje následující graf (údaje v tis. Kč):

Mimčo s mobilem

Hypotéka eBanky může být poskytnuta až do výše 100 % hodnoty nemovitosti. Její minimální výše je 300 tisíc Kč a doba splácení se pohybuje od 5 do 30 let. Klienti si mohou zvolit úrokovou sazbu fixovanou na 1, 2, 3, 4, 5, 6 nebo 7 let. V současné době nabízí eBanka hypotéku s úrokovou sazbou fixovanou na 1 rok již od 2,85 % p.a.

Hypotéka eBanky má pro klienta řadu výhod:

eBanka umožňuje předčasně splatit hypoteční úvěr nejen v období změny úrokové sazby, tzv. přeúročení. Po splacení každých 12 měsíčních splátek může klient splatit až 50 % z původní výše úvěru. Letos v prosinci navíc eBanka zrušila poplatek za administrativní zpracování mimořádné splátky.

Při narození dítěte nebo při dlouhodobé pracovní neschopnosti si klient může s bankou dohodnout odklad až 8 splátek.

Banka nabízí k hypotéce zdarma životní pojištění; během celé doby splácení je za klienta hradí banka.

O hypotéku může požádat i zájemce, který v době podání žádosti o hypotéku není klientem eBanky.

Po shromáždění všech potřebných podkladů může klient počítat se schválením hypotéčního úvěru a vyhotovením smluvních dokumentů do 5 dnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).