Hlavní navigace

Dubnové zasedání burzovní komory

Na svém dnešním zasedání burzovní komora projednala a schválila harmonogram zahájení obchodování s Futures, schválila podklady pro konání 14. řádné valné hromady akcionářů Burzy cenných papírů Praha, a.s. a rovněž schválila harmonogram burzovních dní na 2. pololetí 2006.

Sdílet

V souvislosti s plánovaným spuštěním derivátového trhu, burzovní komora projednala a schválila časový harmonogram zahájení obchodování s Futures. Po legislativní a technické stránce je burza na zahájení obchodování připravena, zbývá pouze provést testovací práce obchodního systému a systému pro vypořádání. Obchodní systém bude od 2. května 2006 otevřen pro účely testování členů burzy a dodavatelů jejich SW řešení. Samotné obchodování bude spuštěno až po úspěšných testech členů, jejihž společný podíl na obchodování ve SPAD je dostatečně významný. Předpokládaný termín zahájení obchodování je 1. září 2006.

Burzovní komora projednala a schválila podklady pro zasedání 14. řádné valné hromady akcionářů Burzy cenných papírů Praha, a.s., která se bude konat dne 14. června 2006. Ve druhém pololetí roku 2006 se bude od 1. července do 31. prosince konat celkem 124 burzovních dnů. Pražská burza nebude obchodovat ve dnech pracovního klidu, kterými jsou 5. a 6. červenec, 28. září, 17. listopad a 25. respektive 26. prosinec 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).