Hlavní navigace

Dresdner Bank CZ a.s.: rok 2002 byl dalším úspěšným rokem

Sdílet

Dresdner Bank CZ a.s., plně vlastněná Dresdner Bank AG ve Frankfurtu, reprezentující bankovní část Allianz Group, zvýšila čistý zisk za fiskální rok 2002 na 259 mil Kč z 209 mil. Kč v roce 2001.

Podíl příjmů z poplatků i nadále rostl a částečně tak kompenzoval snížení v oblasti příjmů z úroků, které bylo způsobeno výrazným poklesem tržních úrokových sazeb jak pro českou měnu, tak i pro měny zahraniční. Celková aktiva se snížila o 1.5 mld. Kč na 19.4 mld. Kč díky mírně sníženému úvěrovému portfoliu (9,6 mld. Kč) a snížení mezibankovních obchodů (primární vklady 14,5 mld. Kč). Kapitálová přiměřenost kolem 15,7% jenom podtrhuje kvalitní likviditu banky a konzervativní obchodní přístup.

Banka úspěšně pokročila poradenských aktivitách a získala několik důležitých mandátů z oblasti corporate finance, především z podnikové sféry, ale také od několika měst z České republiky a ze Slovenska. V oblasti kapitálových trhů banka získala přední pozici na českém korunovém primárním eurobondovém trhu díky posílení obchodních vztahů s místními finančními insittucemi. Úspěchy v obou dvou oblastech přispěly výraznou měrou k bankovním neúrokovým příjmům.

Nové produkty, vyšší úroveň elektronických služeb, programy zaměřené na kvalitu a zvýšení výkonosti, které byly představeny a zavedeny v roce 2002, posílí konkurenceschopnost banky. Zákaznící zcela jistě přivítají jednoduchý přístup jak k bankovním, tak i k pojišťovacím produktům a to díky úzké spolupráci s Allianz pojišťovnou, a.s. a nově otevřeným společným kancelářím.

Dresdner Bank CZ očekává, že rok 2003 bude pro bankovní sektor v České republice zajímavý a plný výzev, s tvrdým konkurenčním bojem v oblasti cen, kvality služeb a nových produktů. “Díky naší jasně zacílené strategii, kvalitním zdrojům a dobrému základu jsme přesvědčeni, že dále posílíme naši pozici na českém trhu a v segmentech, kde působíme. Jako středně velká banka, Dresdner Bank CZ může rychle a pružně reagovat na všechny změny trhu” řekl pan Markus Hermann, předseda představenstva Dresdner Bank CZ a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).