Hlavní navigace

Dotace se vyplácet budou. Smlouva je podepsána.

HVB Bank Czech Republic a.s. a Česká pojišťovna a.s., které se společně na základě výběrového řízení staly novým finančním manažerem státu, podepsaly s Ministerstvem financí České republiky smlouvu na zprostředkování vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu v letech 2007 až 2010.

Sdílet

„Podpis smlouvy vnímáme jako začátek velmi úzké spolupráce a věříme, že naše společné úsilí zkvalitnit poskytované služby a zpřístupnit maximální množství informací o čerpání dotací z fondů Evropské unie a státního rozpočtu, povede ke zvýšení zájmu ze strany žadatelů o dotace a rozšíření skupiny finálních příjemců dotací,“ sdělil Ing. Bohdan Hejduk, náměstek ministra financí České republiky.

„Je to pro nás významný okamžik, na který jsme dlouho čekali. Nyní již opravdu nic nebrání tomu, abychom společně s Českou pojišťovnou začali nabízet komplexní služby spojené s distribucí dotací,“ řekl po podpisu smlouvy Ing. David Grund, generální ředitel a předseda představenstva HVB Bank.

Náměstek pro obchod České pojišťovny Petr Kopecký doplnil: „V tuto chvíli finišujeme přípravy na zahájení poskytování služeb. Probíhají poslední školení poradců a připravujeme všechny potřebné materiály. Zahájili jsme také reklamní kampaň, jejímž cílem je informovat veřejnost a potenciální i stávající příjemce dotací o skutečnosti, že novým partnerem v oblasti vyplácení dotací z fondů Evropské unie je pro ně HVB Bank a Česká pojišťovna.“

HVB Bank a Česká pojišťovna se staly novým správcem finančních prostředků určených k výplatě většiny schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu na základě výběrového řízení, které v březnu 2006 vyhlásilo Ministerstvo financí. V něm byla společná nabídka HVB Bank a České pojišťovny vyhodnocena jako nejlepší na základě posouzení řady kritérií.

Obě společnosti přišly s inovativním technickým řešením a služby spojené s distribucí dotací budou poskytovat příjemcům dotací zdarma. Hlavní přínos vidí zástupci banky a pojišťovny v tom, že budou moci předvést kvalitu svých služeb novým klientům a svým stávajícím klientům poskytnout další službu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).