Hlavní navigace

Dominik Kremer převzal předsednictví dozorčí rady společnosti Activest po Andreasi Wölferovi – Andreas Fehrenbach odchází ze správní rady

Unterföhring / Mnichov, Německo, 21. července 2006: Poté, co Activest Group získala skupina Pioneer Investments, se novým předsedou dozorčí rady Activest Investmentgesellschaft mbH stane Dominik Kremer (39), ředitel společnosti Pioneer Investments v Německu. Převezme tuto funkci po výkonném řediteli HypoVereinsbank Andreasi Wölferovi. Mluvčí správní rady Andreas Fehrenbach se své funkce ve správní radě investiční společnosti na vlastní žádost vzdává; již přijal nabídky mimo skupinu.

Sdílet

“Andreas Fehrenbach společnost Activest významným způsobem ovlivnil. Spolupracovali jsme jako partneři na procesu integrace a společně strukturovali fúzi. Proto mi je jeho odchodu líto,” vyjádřil se D. Kremer.

A. Fehrenbach uvedl: “Jsem přesvědčen, že díky fúzi se skupinou Pioneer Investments se Activestu otevře ohromné pole možností. Proto jsem vždy s tímto procesem souhlasil a podporoval ho. Splnil se tak můj osobní cíl, jímž bylo vytvořit z Activestu hodnotného a výnosného správce aktiv. Transakce byla úspěšně provedena a já cítím, že je pravý čas ujmout se nových úkolů.”

“Pod ochranným štítem nové mateřské společnosti se Activest bude stále rozvíjet a stane se celosvětovým správcem aktiv. Rád bych poděkoval Andreasi Fehrenbachovi a jeho týmu za vysoce úspěšnou práci, kterou v posledních letech vykonali. Přeji Dominiku Kremerovi a jeho zaměstnancům mnoho úspěchů v budoucnosti,” prohlásil Andreas Wölfer. Wölfer působil ve správní a dozorčí radě Activestu od roku 1999. Zodpovídá rovněž za správu aktiv ve společnosti HypoVereinsbank – nejprve zde působil na pozici člena divizní rady a nyní jako výkonný ředitel.

Andreas Fehrenbach zastává výkonné funkce ve skupině HypoVereinsbank již od roku 1994. V bývalé společnosti Hypo-Invest zodpovídal za řízení výroby a prodeje výrobků a významně přispěl k transformaci této společnosti na dnešní Activest. V říjnu 2000 přestoupil Fehrenbach do Indexchange Investment AG jako zakládající generální ředitel a později se stal mluvčím společnosti. Od února 2002 působí jako člen správní rady Activestu a v dubnu 2003 byl jmenován jejím mluvčím. Odchodem ze správní rady společnosti Activest Investmentgese­llschaft mbH se Fehrenbach rovněž vzdá své funkce předsedy správní rady společnosti Activest Investmentgese­llschaft Luxembourg S.A. a ředitele správní rady společnosti Activest Investmentgese­llschaft Schweiz AG.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).