Hlavní navigace

Dočasně si nastavit limit na kartě mohou klienti České spořitelny i na služebních platebních kartách

Majitelé služebních karet České spořitelny si mohou nechat svou platební kartu odemknout a zamknout. Mohou tak na dočasnou dobu zvýšit transakční limit (odemknutí) všech debetních, kreditních i charge karet vydaných k firemním účtům. Po uplynutí stanoveného období se limity automaticky vrátí na původní úroveň (zamknutí).

Sdílet

Rostoucí obliba plateb po internetu je mezi našimi klienty jednoznačná a možnost dočasně si zvýšit limit pro danou platbu je na soukromých kartách hitem. Proto jsme tuto flexibilní službu zpřístupnili také majitelům služebních platebních karet, uvedl Miloslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny. Každý si tak může jednoduše změnit limity své platební karty na dobu, kterou potřebuje. Nová služba v sobě navíc slučuje to, co klienti nejvíce požadují – bezpečnost transakcí a jednoduché ovládání, vysvětlil Miloslav Křečan.

Službu odemknutí/zamknutí platební karty mohou již od 1. května 2009 využívat držitelé všech soukromých karet České spořitelny. Aktivaci služby provedou telefonicky ve službě SERVIS 24 Telebanking, držitelé Chytré karty České spořitelny pak na klientské lince 800 207 207. Odemknout/zamknout služební platební kartu může majitel běžného účtu či disponent, a to přes SERVIS 24 Telebanking (podnikatelé a firmy do 30 mil. Kč obratu) nebo na lince telefonické podpory pro BUSINESS 24 (podnikatelé a firmy nad 30 mil. Kč obratu).

Flexibilní nastavení limitů platebních karet využijí klienti především při platbách přes internet. Dočasná změna transakčních limitů výrazně přispívá k vyšší bezpečnosti internetových transakcí, klienti by však měli pamatovat i na další bezpečnostní opatření a nakupovat pouze u obchodníků na zabezpečených serverech. Zabezpečený server klienti poznají podle log Verified by Visa kartové společnosti Visa a MasterCard SecureCode kartové společnosti MasterCard. Při platbě prostřednictvím zabezpečeného serveru jsou údaje z platební karty předávány přímo zpracovatelské bance, obchodník k nim nemá přístup.

Česká spořitelna je s 3,3 miliony karet největším vydavatelem platebních karet u nás. Od letošního května jsou všechny platební karty České spořitelny, a to jak nově vydávané, tak i stávající, vybaveny čipem. Čipová technologie výrazně posiluje bezpečnost transakcí, protože data zaznamenává na čip a zcela minimalizuje možnost jejich případného zneužití. Česká spořitelna rovněž disponuje nejširší bankomatovou sítí, která čítá přes 1 196 bankomatů, a provozuje 20 701 platebních terminálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).