Hlavní navigace

Dobrá zpráva pro zajištěné fondy, předvánoční ČSOB Světový strom 2 je předčasně pro velký zájem vyprodán

Úspěch ČSOB Světového stromu 2 získává svou konečnou podobu. Manažeři ČSOB Asset Managementu dnes ohlásili termín předčasného ukončení prodeje tohoto fondu. Poslední úpisy je možné uskutečnit v pátek 19. listopadu, přestože se měl původně upisovat až do konce listopadu. Zároveň od příštího týdne budou mít zájemci o zajištěné investece k dispozici pružně otevřené nové dva fondy ČSOB Světový Click+ 15 a ČSOB Reverzní Click 3. Zájem o ČSOB Světový strom 2 byl však tak vysoký, že by již překročil hranici, která je pro řízení a výnosnost fondu optimální. Denně se dařilo upisovat v průměru rekordních téměř 20 milionů korun, což bylo i pro odborníky z ČSOB velmi nečekané tempo. Celkem se tak podařilo ve druhém „stromu“ shromáždit více než půl miliardy korun.

Sdílet

Fond jsme podle zkušeností ze čtyřletého působení na českém trhu nastavili na optimální kapacitu 500 milionů korun. V momentě, kdy objem prostředků ve Stromu 2 dosáhl této předpokládané úrovně, jsme přistoupili k ukončení jeho dalšího upisování, vysvětluje Jan BartaČSOB Asset Managementu. Zájem o Strom 2 nás velmi příjemně překvapil a rádi bychom navázali na jeho úspěch již v nejbližších dnech dalším zajištěným fondem, dodal Barta.

ČSOB Světový strom 2 je součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fond spravovaný finanční skupinou ČSOB/KBC byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 126 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).