Hlavní navigace

Do click fondu ING lze nyní investovat s 96 % ochranou kapitálu

Korekce na trzích ukázala přednosti této formy investice. Probíhající korekce na akciových trzích prokázala výjimečné vlastnosti ING fondů s ochranou kapitálu. Zároveň přinesla možnost mimořádně výhodné investice do těchto nástrojů.

Sdílet

"Kombinace investic do pevně úročených cenných papírů a opcí se výborně osvědčila. Hodnota investice u našich fondů s ochranou kapitálu je dnes zajištěna dokonce na více než povinných 90 procent,“ uvedl ředitel prodeje ING fondů Miloš Filip. ING Investment Management nabízí v České republice dva Click fondy orientované na evropský akciový trh. Jeden je veden v českých korunách a druhý v eurech.

Plných 90 procent z nejvyšší dosažené hodnoty aktiv fondu je chráněno. Fond tuto část majetku investuje do nástrojů s pevným výnosem, v prvním případě korunových, ve druhém eurových. Zbývající část portfolia může manažer investovat rizikověji obvykle do opcí na akciové indexy. Portfolia jsou pravidelně přeceňována a investice nově upravovány podle výhledu na akciových trzích tak, aby poměr 90:10 zůstal zachován nebo se ochrana ještě zvýšila. Aktivní způsob chránění majetku umožňuje fondům dosahovat na tento typ investice relativně vysokých dlouhodobých výnosů. Deník Wall Street Journal Europe v prosinci 2007 zařadil ING chráněný fond v českých korunách mezi deset nejlépe performujících fondů s ochranou kapitálu v Evropě.

„Zatímco index Dow Jones EuroStoxx 50 poklesl za poslední měsíc přibližně o 15 procent, investoři do Click fondů byli před takovými ztrátami chráněni. Využití opcí umožnilo, aby záporná výkonnost nedosáhla ani povolených 10 procent. Click fondy sice také klesly, ale jen do třetiny povoleného pásma,“ upřesnil Miloš Filip.

Současná úroveň cen chráněných fondů nabízí výjimečnou příležitost do nich investovat. ING – Czech Continuous Click Fund Euro aktuálně nabízí míru ochrany investice přesahující plných 96 procent. Na tomto prahu je dnes totiž zafixována hodnota, pod níž cena podílu nesmí klesnout.

„Noví investoři do chráněných fondů a investoři, kterým nevyhovují rozkolísané akciové trhy na začátku roku 2008, z této situace mohou jedinečně profitovat. Teprve když ceny na trzích začnou znovu růst, začne portfolio manažer podíl akciové složky v portfoliu zvyšovat.“ upřesnil Miloš Filip. Eurovým chráněným fondem nabízeným v České republice je ING Continuous Click Fund Eurotop 100, u něhož míra ochrany nyní dosahuje 92 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).