Hlavní navigace

Dle FERI FMI Pioneer Investments/HVB první v Evropě v čistých prodejích

Podle zprávy prestižní panevropské agentury FERI FMI , kterou převzal i Financial Times, je skupina Pioneer Investments/HVB první v Evropě v čistých prodejích všech typů otevřených podílových fondů kromě fondů peněžního trhu.

Sdílet

List v této souvislosti napsal: „Největší skupinou z hlediska odhadovaných čistých prodejů (ENS) v Evropě v roce 2005 (mimo peněžní fondy) byla skupina Pioneer/HVB s 16,4 mld. EUR, následovaná skupinou JP Morgan (15,4 mld. EUR), dále Allianz (15,4 mld. EUR), UBS (14,3 mld. EUR) a Axa (14,2 mld. EUR). Zahrneme-li fondy peněžního trhu, na prvním místě je skupina JP Morgan s celkovými 21 mld. EUR.

Zpráva Financial Times je založena na rozsáhlé analýze datového a analytického centra FERI FMI – Fund Market Monitor/Europe, Únor 2006, data k 31. 12. 2005 – jež přináší souhrnná data segmentu otevřených podílových fondů v roce 2005.

(Analýzu najdete na http://www.crestcom.cz/…02%20FEB.pdf )

Toto prvenství bylo signalizováno již zprávou FERI FMI, která byla vydána v polovině roku 2005 a zařazovala samotnou skupinu Pioneer Investments mezi přední celoevropské správce pokud jde o čisté prodeje. Hodnocení vycházelo z výsledků dosažených na více časových horizontech (měsíc, rok, YTD).

Analytické centrum FERI FMI tehdy analyzovalo čisté prodeje 833 správců investic s celoevropskou působností, nabízejících v Evropě celkem 23 000 fondů. V hodnocení na měsíčním časovém horizontu se skupina Pioneer Investments tehdy umístila na 5. místě a předstihla tak například společnosti Merril Lynch, Fidelity, Franklin Templeton. Na ročním časovém horizontu skupina Pioneer Investments obsadila 19. místo a na YTD horizontu 21. místo. V roce 2001, když FERI FMI začalo provádět tyto analýzy, se skupina Pioneer Investments umísťovala na posledních místech první stovky správců kapitálu s celoevropskou působností.

FERI FMI je významné datové a výzkumné centrum zabývající se sběrem a analýzou dat ze segmentu otevřených podílových fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).