Hlavní navigace

DISKUSE O MNOHOJAZYČNOSTI S EVROPSKÝM KOMISAŘEM

Praha, 30. dubna 2007 Eurocentrum Praha spolu se Zastoupením Evropské komise v České republice a občanským sdružením ANO pro Evropu organizují u příležitosti pražské návštěvy Leonarda Orbana, evropského komisaře pro mnohojazyčnost, seminář pro širokou veřejnost na téma Mnohojazyčnost v EU. Seminář a následná diskuse proběhnou ve čtvrtek 3. května 2007 od 16:30 do 18:00 hod. v Evropském domě, v Jungmannově ulici 24.

Sdílet

Svoji účast na semináři potvrdili také J.E. Helmut Elfenkämper, velvyslanec Spolkové republiky Německo, a pan Jiří Pehe, ředitel New York University in Prague. Podtitulem semináře jsou „Problémy, jimž členské státy čelí v souvislosti s mnohojazyčností, a řešení, která nabízí Evropská komise“ a budou v debatě podrobně diskutovány. Seminář i debata proběhnou v anglickém jazyce, tlumočení je zajištěno.

Z organizačních důvodů a v důsledku omezené kapacity míst je nutné se na seminář registrovat, a to na kontaktní emailové adrese občanského sdružení ANO pro Evropu kancelar@anoproevropu.cz.

Eurocentrum Praha poskytuje informace o Evropské unii a nabízí celou škálu doplňkových služeb pro zájemce o hlubší vzdělávání v této oblasti. K jeho hlavním cílům patří podporovat informovanost české veřejnosti a podněcovat zájem o evropské dění. Za tím účelem pořádá konference, semináře a besedy, a to nejen k současným evropským otázkám, ale také na témata související s členstvím České republiky v Evropské unii. Téma Mnohojazyčnost v EU je nepochybně jedním z nich. Kompletní přehled dalších aktuálních akcí Eurocentra Praha je dostupný na webových stránkách www.euroskop.cz/…entrum.praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).