Hlavní navigace

DIRECT Pojišťovna vstupuje na český trh

DIRECT Pojišťovna, a.s. vstupuje dnešním dnem na český trh v oblasti přímého prodeje pojištění motorových vozidel. Stane se tak v 19.10 hodin, kdy oficiálně startuje reklamní kampaň společnosti. Své klienty chce motivovat cenově výhodnými produkty a vysokou kvalitou poskytovaných služeb.

Sdílet

„Naše pojišťovna přichází s nabídkou přímého prodeje pojištění koncovému zákazníkovi, tj. bez finančních nákladů na zprostředkovatele. Startujeme s produktem povinného ručení, které chceme co nejdříve doplnit o nabídku konkurenceschopného havarijního pojištění tak, abychom ve střednědobém horizontu vytvořili plné portfolio služeb v oblasti pojištění motorových vozidel. Od dnešního dne si mohou zájemci o naše produkty sjednat pojištění svého vozidla prostřednictvím telefonní linky 221 221 221. Prodej pojištění přes internet plánujeme zahájit na konci letošního roku,“ řekl dnes finanční ředitel a stávající předseda představenstva společnosti Štěpán Havlas.

Jediným akcionářem DIRECT Pojišťovny je nizozemská společnost GDII B.V. (Global Direct Insurance Investments B.V.). Ta je součástí mezinárodní finanční skupiny D.I.F.I. (Direct Insurance Financial Investments Ltd.). DIRECT Pojišťovna klade důraz na přímou komunikaci s klienty, na služby a distribuci, a to za využití moderních technologií. Má sesterské pojišťovny v Polsku (Link4) a Izraeli (I.D.I.). Tým společnosti, k dnešnímu dni téměř devadesát zaměstnanců, je složen z kvalifikovaných pracovníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s prací v pojišťovnictví.

„Během několika příštích let bychom se chtěli stát významným hráčem na trhu neživotního pojištění a zařadit se tak mezi přední pojišťovny v České republice. V oblasti neživotního pojištění se, po úspěšném zavedení stávající nabídky, chceme dále zaměřit především na ty produkty, které jsou svou povahou vhodné pro přímý prodej. Velmi zajímavý je pro nás však také trh životního pojištění. Naši nabídku tedy v budoucnu plánujeme rozšířit např. o pojištění domácností, cestovní pojištění a pojištění osob,“ dodává Havlas.

Dne 24. 8. 2006 požádala DIRECT Pojišťovna, a.s., ještě jako GDII Czech, a.s., o udělení povolení k provozování pojišťovací činnosti (pojišťovací licence), které jí bylo Českou národní bankou uděleno 24. 4. 2007. Bylo to vůbec poprvé, kdy pojišťovací licenci novému subjektu udělovala ČNB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).