Hlavní navigace

Díla Amedea Modiglianiho jsou pojištěna na více než miliardu korun

[Tisková zpráva] V Obecním domě v Praze začíná dnes výstava děl italského malíře a sochaře Amedea Modiglianiho a jeho současníků.

Sdílet

Expozice je pojištěna u Generali na rekordní pojistnou částku 46,5 milionu Euro, přibližně 1,2 miliardy korun. Tím se řadí mezi historicky nejdražší výstavy konané na území ČR. Celkem představuje přes 60 exponátů, olejů, kreseb, fotografií a dokumentů. Jedním z nejdražších vystavených děl je Žák s pojistnou částkou 8 milionů Euro, tedy 200 milionů korun. Výstavu je možné navštívit denně od 10 do 19 hodin a to až do 28. února příštího roku.

V ČR se ještě nikdy žádná výstava tohoto významného umělce nekonala. Podobné výstavy proběhly nedávno například v Miláně, Madridu a Bonnu. Národní galerie měla v nedávných letech zapůjčena některá z umělcových děl. Jednalo se však pouze o pár jednotlivých exemplářů. V Praze se tak historicky první významnější výstava Modiglianiho prací koná až nyní. Stalo se tak i díky přispění pojišťovny Generali, díky níž bylo možno připravit výstavu s pojistnou částkou 46,5 milionů Euro.

„Každá společnost je hrdá na podporu projektů, které jasně dokazují, že společenská odpovědnost patří mezi pilíře jejího podnikání a zároveň jí v očích široké veřejnosti dodávají na prestiži. Je nám ctí, že můžeme být hlavním partnerem unikátní výstavy, která vůbec poprvé v takovém rozsahu představí v České republice díla světoznámého italského malíře a sochaře Amedea Modiglianiho,“ říká Ing. Petr Kopecký, generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali.

Další podrobnosti o výstavě díla Amedea Modiglianiho naleznete na www.amedeomodi­glianiprague.com/cs/Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).